1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tünelde 'keledoş' Keyfi

Tünelde 'keledoş' Keyfi

Tünelde keledoş Keyfi
A+A-

Van'ın Başkale ilçesinde günlerdir yağan ve kalınlığı 2 metreye ulaşan kar tüm köy ve mezra yollarının kapanmasına sebep olurken, bu durumu eğlenceye dönüştüren bir grup esnaf, açılan tünelde yöresel

Van'ın Başkale ilçesinde günlerdir yağan ve kalınlığı 2 metreye ulaşan kar tüm köy ve mezra yollarının kapanmasına sebep olurken, bu durumu eğlenceye dönüştüren bir grup esnaf, açılan tünelde yöresel 'Keledoş' yemeği yiyerek keyifli anlar yaşadı.
Kadir Saruhan caddesinde bulunan esnaflar tarafından yapılan kar tüneli büyük ilgi topluyor. Yağan kar yüzünden işleri durma noktasına gelen ve iş yerlerinde oturmaktan sıkılan bir gurup esnaf, karın içinde tünel yaparak hem Keledoş yedi hem de hatıra fotoğrafı çekti. Yoldan geçen vatandaşlarında ilgi gösterdiği tünelde keyifli anlar yaşayan esnaftan Cafer Koç, son günlerde son 10 yılın en büyük karının yağdığını belirterek "Yağan kardan dolayı bütün köy ve mezra yolları kapandı. Vatandaşlar evlerinden çıkamıyor. Bu da bizim işlerimizi kötü yönden etkiledi. Neredeyse Başkale'de hayat durma noktasına geldi. Bizler de esnaflar olarak sıkıldığımız için yağan kardan tünel yaptık. Esnaf arkadaşlarımızdan Rıdvan Teknaz'ın yaptırdığı Keledoş'u da alarak tünelde yemek yedik. Bütün zorluklara rağmen çok keyifli dakikalar yaşadık" dedi.
(EE-MET-Y)

12.01.2013 14:16:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT