1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tünel Trafiği Rahatlatacak

Tünel Trafiği Rahatlatacak

Tünel Trafiği Rahatlatacak
A+A-

Adana'da, Atatürk Caddesi'ni tünelle Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'na devamla Kenan Bulvarı'na bağlayacak önemli projede çalışmalar başladı. "Adana'nın önünü açacak proje" olarak nitelendirilen çalışm

Adana'da, Atatürk Caddesi'ni tünelle Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'na devamla Kenan Bulvarı'na bağlayacak önemli projede çalışmalar başladı.
"Adana'nın önünü açacak proje" olarak nitelendirilen çalışmaları yerinde denetleyen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, projenin tamamlanmasıyla Adana kent içinde trafik sorununa önemli oranda çözüm getirileceğini kaydetti.
Atatürk Caddesi'nin Sular mevkisinde sona erdiğini belirten Aldırmaz, "Burada Adana Demirspor'un eski binası vardı. Bunun yıkımı tamamlandı ve çalışmalar başladı. Atatürk Caddesi tünelle demiryolunun altından geçecek ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'na bağlanacak. Sonrasında devamla Atatürk Caddesi'nin Kenan Evren Bulvarı ile bağlantısı sağlanacak. Şu anda kazıklar çakılıyor" dedi.
Aynı zamanda kavşak çalışması yapıldığını vurgulayan Aldırmaz, şöyle devam etti:
"Tünel kavşağın bittiği yerden başlayacak. Bu nedenle kavşak düzenleme çalışması da yapıyoruz. Trafiği engellememek için yolun bağlantıları yapılıyor. Bir yandan trafik akarken diğer yandan çalışmalar yürüyecek. Hem tünel yapılacak hem iş makinalarının geçişi sağlanacak. Bu kavşakla birlikte 46. kavşak düzenlemesini tamamlamış olacağız. Trafiği rahatlatmak için kavşak düzenleme çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek."
Zihni Aldırmaz ayrıca çalışanlara "Kolay gelsin" diyerek, çikolata ikram etti.
(ADN-Y)

17.12.2012 13:33:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT