1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tunceli'de Öğretmenler İş Bıraktı

Tunceli'de Öğretmenler İş Bıraktı

Tuncelide Öğretmenler İş Bıraktı
A+A-

Eğitim, Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Tunceli Şubesi üyeleri, yöneticilerinin tutuklanmasını iş bırakıp yürüyüş yaparak protesto etti. Eğitim-Sen Tunceli Şubesi yöneticilerinden, Mehmet A

Eğitim, Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Tunceli Şubesi üyeleri, yöneticilerinin tutuklanmasını iş bırakıp yürüyüş yaparak protesto etti.
Eğitim-Sen Tunceli Şubesi yöneticilerinden, Mehmet Ali Arslan, Hasan Ölgün ve Hanifi Bekmezci'nin politik faaliyetlerinden ötürü peş peşe tutuklanması, öğretmenlerin bir günlük iş bırakma ve yürüyüşle protesto edildi. İş bırakan öğretmenler saat 10.00 sıralarında Eğitim Sen Tunceli Şubesi'nde bir araya geldi. Kalabalık Sanat Sokağı'na giderek bir süre yöneticilerinin tutuklanmaları protesto eden sloganlar attı. Daha sonra "Karanlığa teslim olmayacağız, yöneticilerimiz derhal serbest bırakılsın" yazılı pankart arkasından kortej oluşturarak, Cumhuriyet Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçen kalabalık caddeyi trafiğe kapatarak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklamayı yapan Zeynel Avin, sendikalarının yurt çapında yürüttüğü özlük hakları, demokrasi ve özgürlük mücadelesinden rahatsız olan çevrelerin saldırılarının sürdüğünü söyledi. Avin, "Sendikamız yöneticileri olan Mehmet Ali Arslan, Hasan Ölgün ve Hanifi Bekmezci'nin sendikal mücadele dışında hiçbir faaliyet yürütmedikleri halde sırasıyla ve aralıklı olarak gözaltına alınarak işlemedikleri suçlardan yargılanmaları bizim mücadele azmimizi kırmaktan çok bilemeye neden olmuştur. Demokrasi, özgürlük, savaşa karşı barışı ve üyelerinin menfaatlerini savuma dışında hiçbir suçları olmayan yöneticilerimizin derhal serbest bırakılmalarını istiyoruz" dedi.
Grup açıklamanın ardından sessizce dağıldı.
(HY-AKK-AŞ-Y)

25.12.2012 15:26:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT