1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tunceli Üniversitesi Senatosu'ndan Odtü Olaylarına İlişkin Açıklama

Tunceli Üniversitesi Senatosu'ndan Odtü Olaylarına İlişkin Açıklama

Tunceli Üniversitesi Senatosundan Odtü Olaylarına İlişkin Açıklama
A+A-

Tunceli Üniversitesi Senatosu oy çokluğuyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) olaylarını ve onları destekleyenleri kınadı. Tunceli Üniversitesi Rektörü Durmuş Boztuğ, Tunceli Üniversitesi Senato

Tunceli Üniversitesi Senatosu oy çokluğuyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) olaylarını ve onları destekleyenleri kınadı.
Tunceli Üniversitesi Rektörü Durmuş Boztuğ, Tunceli Üniversitesi Senatosu olarak yaptıkları toplantıda oy çokluğuyla aldıkları kararları kamuoyu ile paylaşacağını söyledi. Boztuğ, yazılımlarının yüzde 100'ü, donanımlarının yüzde 80'inin Türkiye'de gerçekleştirilen yüksek çözünürlüklü Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılması sırasında, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın katılımıyla ODTÜ'de düzenlenen tören sırasında gerçekleştirilen molotof kokteyli, taş ve sopaların kullanıldığı protesto eylemini, Tunceli Üniversitesi Senatosu olarak kınadıklarını ifade etti. Boztuğ, Türkiye için stratejik bir öneme sahip bir projenin hayata geçirildiği günde, demokratik ifade özgürlüğü dışında ve terör, şiddet, kaba kuvvet gibi yöntemlerle protesto eylemi yapanları ve daha sonra yapılan açıklamalarla bu eylemleri destek verenleri de kınadıklarını kaydetti. Polisin, ODTÜ olaylarında orantısız güç kullandığı eleştirilerine katılmadığını dile getiren Boztuğ, "Bu eleştirileri yapanlara, bundan üç hafta önce Tunceli'nin dağlarında 24 terör örgütü mensubunu sağ yakalamak için polisin iki gün boyunca gösterdiği çabayı görmelerini istiyorum" dedi.
(HY-YRT-AŞ-Y)

26.12.2012 11:53:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT