1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tunceli Barosu Çhd'ye Yönelik Operasyonu Kınadı

Tunceli Barosu Çhd'ye Yönelik Operasyonu Kınadı

Tunceli Barosu Çhdye Yönelik Operasyonu Kınadı
A+A-

Tunceli Barosu, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi 12 avukatın düzenlenen operasyonla gözaltına alınmasını protesto etti. Tunceli Barosu Adli Yardım Bürosu'nda düzenlenen basın açıklamasında konuş

Tunceli Barosu, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi 12 avukatın düzenlenen operasyonla gözaltına alınmasını protesto etti.
Tunceli Barosu Adli Yardım Bürosu'nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Tunceli Baro Başkanı avukat Hasan Özcan, ÇHD'ye düzenlenen operasyonla 12 avukatın gözaltına alınmasına tepki gösterdi. ÇHD yönetici ve üyelerinin insan hakları ihlallerinin karşısında durduğunu belirten Özcan, "Çağdaş Hukukçular Derneği yönetici ve üyeleri, her zaman insan hakları ihlallerinin karşısında olmuş, mağdurların maruz kaldığı hukuksuzluklar karşısında kararlı bir hukuk mücadelesi sergilemiştir. Gözaltına alınan meslektaşlarımız hakkında ajanlık ve benzeri türden iddiaların, kamuoyu açısından hiçbir inandırıcılığı bulunmadığı gibi söz konusu hukukçu arkadaşları yıpratma ve karalamaya yönelik bir kara propaganda olduğu da ortada olan bir gerçektir" dedi. Meslektaşlarıyla dayanışma içinde olacaklarını dile getiren Özcan, "Tunceli Barosu olarak meslektaşlarımıza ve savunma hakkına yapılan bu hukuka aykırı uygulamayı protesto ediyoruz. Her zaman ve her koşulda ÇHD üyesi meslektaşlarımızla dayanışma içinde olduğumuzu kamuoyuna bir kez daha duyuruyoruz" diye konuştu.
(HY-YRT-AŞ-Y)

21.01.2013 13:56:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT