1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. Tuncel, ‘hodri meydan’ dedi: Gelin seçim yapalım

Tuncel, ‘hodri meydan’ dedi: Gelin seçim yapalım

Tuncel, ‘hodri meydan’ dedi: Gelin seçim yapalım
A+A-

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ben yüzde 52 oy ile geldim. Halkın seçtiğini nasıl tanımazsınız” sözlerini hatırlattı, “Hodri meydan. Gel seçim yapalım” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü ve Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu (DİSK) Mersin Şubesi, belediyelere atanan kayyum ve öğretmenlerin açığa alınmasına ilişkin Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in katılımı ile Akdeniz Belediyesi önünde bir basın açıklaması düzenledi.

Açıklamaya, Akdeniz Belediye eşbaşkanları Yüksel Mutlu, Fazıl Türk ile Mersin Emek ve Demokrasi Platformu ile KESK Mersin Şubeler Platformu’nun yanı sıra yüzlerce kişi katıldı.

Burada konuşan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ben yüzde 52 oy ile geldim. Halkın seçtiğini nasıl tanımazsınız” sözlerini hatırlatarak, “Hodri meydan. Gel seçim yapalım. Sandıktan kim çıkıyorsa biz buna razıyız” dedi.

Tuncel’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Egemenler bize diyor ki ‘ya bize biat edeceksiniz ya da size yaşam hakkı tanımıyoruz’ bizde buradan bir kez daha haykırıyoruz sizin gibi çok diktatörler geldi geçti ama tarihi direnenler yazdı. Bizi böyle baskı ve zor politikalarınızla korkutamazsınız. Devletin bütün aygıtlarını bize karşı kullanıyorsunuz, ülke halklarını baskı altına alarak sindirdiğinizi düşünüyorsunuz ama yanılıyorsunuz.

“Sen yanmasan, ben yanmasam nasıl çıkar karanlık aydınlığa… Bütün mesele bu şimdi yan yana gelmenin, el ele tutuşmanın, yürek yüreğe direnişi geliştirmenin zamanıdır. Şimdi omuzları düşük, morali düşük, başı önünde olmanın zamanı değil. Omuzları düşük olacak başı önde olacak olanlar varsa onlarda bu ülkeyi bu hale getirenlerdir.

“Hodri meydan, seçim yapalım”

“Erdoğan, ‘Ben yüzde 52 oy ile geldim. Halkın seçtiğini nasıl tanımazsınız’ diyordu. Hodri meydan. Gel seçim yapalım. Gel sandık kuralım, sandıktan kim çıkıyorsa biz buna razıyız. Onlar kendine güvenemiyor.

“Belediyelerimize kaymakam, vali ve vali yardımcılarını atadılar. Belediyelerimiz birer karakola dönmüş durumda.

“Her parti binamız bir belediyedir. Belediyelere el koymuş olabilirler siz halk iradesini bir binaya sıkıştırabilir misiniz? Gerekirse her ev bir belediye olur. Her mahalle her sokak fark etmez, biz halkımızla, işçilerle emekçilerle birlikte kendi geleceğimizi, kurma konusunda kararlıyız.

Açığa alınan öğretmenler

“Öğretmenlerin tümü TMK kapsamında açığa alınıyor bazıları ise tutuklanıyor. Bahaneleri ne ‘teröre destek veriyorlar’. Bu ülkede teröre destek veren varsa o da AKP’nin kendisidir.

Öcalan’ın mesajı ve barış süreci

“Sayın Öcalan bize çok önemli bir mesaj gönderdi. KCK de bir deklarasyon yayınlayarak, barışa hazır olduğunu göstermiştir. Bunlara gelen cevap ise ‘daha acımasız olacağız” şeklinde olmuştur. Diri diri yaktınız, evlerimizi başımıza yıktınız daha nasıl acımasız olabilirsiniz. Bu acımasızlık karşısında ne gördünüz, bir tane dahi diz çöken görmediniz. Direniş gördünüz.”

İMCTV

A+A-

HABERE YORUM KAT