1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tunçdemir: 'Ermeni ayinine ilgi, her geçen yıl azalıyor'

Tunçdemir: 'Ermeni ayinine ilgi, her geçen yıl azalıyor'

Tunçdemir: Ermeni ayinine ilgi, her geçen yıl azalıyor
A+A-

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Van Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı ve Ayanıs Turizm Seyahat Acentesi sahibi Abdullah Tunçdemir...

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Van Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı ve Ayanıs Turizm Seyahat Acentesi sahibi Abdullah Tunçdemir, bu yıl 4’ncü yapılacak olan ayine olan ilginin her yıl artması gerektiği yerde bu ilginin azaldığını ifade ederek, bunun nedenlerinin tespit edilmesi gerektiğini söyledi. 


8 Eylül’de Akdamar Kilisesi’nde yapılacak olan ayin ile ilgili açıklamalarda bulunan Abdullah Tunçdemir, ilk dönemki ayin ile şimdiki ayinler arasında çok büyük bir uçurumun bulunduğunu belirtti. Bu yıl da pek fazla bir ilginin olacağını düşünmediğini ifade eden Tunçdemir, “Son 3 yılki ayinde o ilkinde olduğu gibi bir zevk, bir heyecan göremiyoruz. İlkinde büyük bir ilgi vardı. İnsanlar dünyanın dört bir tarafından buraya ayin için geldiler. Sonraki ayinlerde böylesi bir ilgi göremedik. Artacağı yerde daha da azaldı. Bunun nedenlerini tespit etmemiz gerekir. Biz mi bunun tanıtımını iyi yapamadık, pazarlamasını yapamadık bilmiyorum, ama bunun nedenlerini bulmamız gerekmektedir. Amacımız her yıl üzerine bir şeyler koyarak bu ile turist getirmektir. Ama son 3 yıldır bu konuda bir ilerleme kaydedemedik. İlk ayinden sonra bizlerin bunun üzerine bir şeyler katarak, tanıtımlar gerçekleştirerek adım atmamız gerekirdi. Herkesin bu konuda kendisine çeki düzen vermesi gerekir. İlkinde olduğu gibi biz yine Ermenileri buraya davet ediyoruz ve gelmelerini bekliyoruz. Kilisenin restorasyonu yaptık, haç dediler onu taktık. Biz üzerimize düşenleri yerine getirdik. Şimdi ise onların daha büyük katılımlarla gelmelerini bekliyoruz. Tek eksiğimiz onların gelmeleridir” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT