1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tuna'dan Mersinlilere Teşekkür

Tuna'dan Mersinlilere Teşekkür

Tunadan Mersinlilere Teşekkür
A+A-

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 3 Ocak Kurtuluş Günü kapsamında düzenledikleri Kuvva-i Milliye Yürüyüşü ve diğer etkinliklere katılan tüm Mersin halkına teşekkür etti. K

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 3 Ocak Kurtuluş Günü kapsamında düzenledikleri Kuvva-i Milliye Yürüyüşü ve diğer etkinliklere katılan tüm Mersin halkına teşekkür etti.
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Başkan Tuna, Toroslar Belediyesi'nce Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümüde düzenlenen etkinliklerle milli birlik ve beraberlik bilincinin yanı sıra dayanışma ruhunun da kendini gösterdiğini vurguladı. Toroslar Kuvva-i Milliye Anıtı'ndan başlayıp Cumhuriyet Meydanı'nda son bulan ve on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen yürüyüşün, Mersin'e yakışır bir olgunluk içerisinde sona erdiğini belirten Tuna, Kurtuluş Günü etkinliklerine halkın ilgisinin giderek arttığını, bunun da kentlilik ve tarih bilinci açısından sevindirici olduğunu bildirdi. Özellikle yeni yetişen nesillere tarih şuurunu unutturmamak amacıyla Kurtuluş Günü programını çok önemsediklerini ifade eden Tuna, "Toroslar Belediyesi olarak bundan 9 yıl önce halkın olmadığı, sadece protokol bayramlaşması şeklinde gerçekleşen 3 Ocak kutlamalarını, halkın kutladığı bir bayram haline dönüştürdük. Bu anlamda düzenlediğimiz yürüyüşümüzü insanlarımız sahiplendi. Tüm Mersinliler bu bayrama sahip çıktı. Biz belediye olarak sadece işin organizesini yaptık. Bu yürüyüş ile birlikte bir ve beraber olduğumuzun görüntüsünü veriyoruz. Nereli olursa olsun, Mersin'de yaşayan herkes Mersin'e sahip çıkıyor. 3 Ocak Kuvva-i Milliye Yürüyüşü'ne katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum" dedi.
(KYM-Y)

05.01.2013 11:25:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT