1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. TÜMSİAD GENEL BAŞKANI SERT'TEN VAN TSO’YA ZİYARET

TÜMSİAD GENEL BAŞKANI SERT'TEN VAN TSO’YA ZİYARET

TÜMSİAD GENEL BAŞKANI SERT'TEN VAN TSO’YA ZİYARET
A+A-

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve beraberindekiler, Van Ticaret ve Sanayi Odası’nı (VAN TSO) ziyaret etti.


Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva tarafından karşılanan Başkan Hasan Sert, Van TSO’nun bölgeye önemli katkılar sunacağına inandığını belirtti. Sert, “Van; doğası, tarihi, coğrafyası ile Türkiye’de sayılı güzellikleri içinde barındıran bir şehir. Bize düşen bu güzellikleri en iyi şekilde kullanmak ve faydalanmaktır. Bu memleket ayrımcılıktan çok çekti. Van artık ayrımcılık yapılan bir il değil ayrıcalıklı bir il oldu. İnsanlara huzurlu, mutlu, güvenli ortamlar sağlamak bizim en büyük önceliğimiz olmalıdır. Huzurun, mutluluğun olduğu yerlerde ekonominin gelişmemesi için hiçbir sebep yoktur. Bunun için güçlü bir beraberlik göstererek ekonomiyi geliştirmeliyiz. İnsanların haklarını korumak için çok çalışıp emek harcamalıyız. Elbirliği ile sorunlarımızı daha kısa sürede çözeceğimize inanıyorum” dedi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Necdet Takva ise, Van’da bir TÜMSİAD şubesinin açılmasının çok önemli olduğuna değinerek, “Van her geçen gün büyüyen, gelişen bir şehir. Van tüm ulusal ve uluslar arası camiaya önemli fırsatlar sunan bir şehir haline geldi. Geçmişin büyük medeniyetlerine başkentlik yapan bu şehrin özelliğine ve niteliğine herkes sahip çıkmalıdır. Bir başkent her zaman başkenttir. Bu çerçevede Van’ın en iyi şekilde gelişmesi için hepimizin taşın altına elini koyması gerekiyor. Van’a çok büyük önem katan, iş dünyasında yeni bir örgütlenme sağlayan TÜMSİAD’a büyük görevler düşüyor. Sanayicilerimiz, iş adamlarımız Van’ı keşfederek yatırım yapmalıdır. Herkes üstüne düşen görevi yaparsa sorunlarımız kısa sürede çözülür” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT