1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tümsiad Ege Bölgesi Başkanları Aydın'da Toplandı

Tümsiad Ege Bölgesi Başkanları Aydın'da Toplandı

Tümsiad Ege Bölgesi Başkanları Aydında Toplandı
A+A-

Türkiye'de 54 yurtiçi şubesi, 12 bin'i aşkın üyesi bulunan TÜMSİAD' ın 5. Ege Bölgesi başkanlar toplantısı TÜMSİAD Aydın Şubesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıyı TÜMSİAD Genel Merkezi adına genel başka

Türkiye'de 54 yurtiçi şubesi, 12 bin'i aşkın üyesi bulunan TÜMSİAD' ın 5. Ege Bölgesi başkanlar toplantısı TÜMSİAD Aydın Şubesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıyı TÜMSİAD Genel Merkezi adına genel başkan yardımcısı Dr. Ragıp Başbuğ yönetti.
Toplantıya, İzmir, Manisa, Denizli, Afyon, Uşak ve Kütahya TÜMSİAD şube başkanları beraberlerindeki heyetlerle katıldı.
Derneğin kendi içerisindeki koordinasyonu arttırmaya yönelik projelerin de konuşulduğu toplantıda, Ege Bölgesinde önümüzdeki dönemde ekonomik yol haritasının ne olması gerektiği de masaya yatırıldı.
Toğlantıda, Ege'deki tarımsal hayatı tehdit eden zararlıların başında gelen "Akdeniz Sineğine" karşı üretilen mücadele yöntemleri irdelenirlen, tarımsal ürünlerden; özellikle bu yıl büyük bir zararlı saldırısına uğrayıp büyük çoğunluğu kurtlanan ve dökülen zeytinlerin korunması ve verimliliğinin arttırılmasına yönelik çözüm önerileri tartışıldı. Zaman zaman 3G aracılığı ile TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert' in de katıldığı toplantıda derneğin genel yol haritasına ve ülke perspektifinde bölge ekonomisine değinildi.
(GY-MB-İK)

17.01.2013 15:36:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT