1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tümsiad Aydın Şube Başkanı Petekkaya'dan Açıklama

Tümsiad Aydın Şube Başkanı Petekkaya'dan Açıklama

Tümsiad Aydın Şube Başkanı Petekkayadan Açıklama
A+A-

TÜMSİAD Aydın Şube Başkanı Özcan Petekkaya Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nda Genel Başkanları Dr. Hasan Sert'in de görev aldığını belirtti. Konuyla ilgili açıklama yapan TÜMSİAD Aydın Şube Başkanı

TÜMSİAD Aydın Şube Başkanı Özcan Petekkaya Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nda Genel Başkanları Dr. Hasan Sert'in de görev aldığını belirtti.
Konuyla ilgili açıklama yapan TÜMSİAD Aydın Şube Başkanı Özcan Petekkaya "Türkiye'nin ve Türk özel sektörünün küreselleşme sürecine 'yüksek katma değerli' entegrasyonunu hedefleyen bir iş dünyası kuruluşu olan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) olağan genel kurulunda Yeni Yönetim Kurulu'nu belirledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile düzenlenen DEİK Olağan Genel Kurulu'nda, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliğine 5. sıradan girdi. 750'den fazla üye firması, 1600'den fazla konsey temsilcisi bulunan DEİK, 1986 yılında dönemin Başbakanı Rahmetli Turgut Özal'ın talimatları ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde kuruldu. 106 ülkedeki iş konseyleri ile yabancı muhatap ülkelerle iş ilişkilerinin geliştirilmesini hedeflemektedir. Türk şirketlerinin dışa açılmalarında ve dış ilişkilerde özel sektörün koordinasyonunda büyük bir rol oynayan DEİK, özel sektöre yön göstermekte, koçluk yapmaktadır" diyerek DEİK'in yeni Yönetim Kurulunun Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Rona Yırcalı, Bendevi Palandöken, Şemsi Bayraktar, Dr. Hasan Sert (TÜMSİAD) , Murat Ülker, Halim Mete, Murat Yalçıntaş, Mustafa Boydak, Ayhan Zeytinoğlu, Şerafettin Aşut, Cem Kozlu, Remzi Gür, Nail Olpak, Başaran Ulusoy, Tuncay Özilhan, Ahmet Akbalık, Erdal Eren, Ferit Şahenk, Tuğrul Erkin, Zeynel Abidin Erdem, Zeynep Bodur Okyay, Mithat Yenigün, Mehmet Habbab, Aykut Eken ve Bahri Can Çalıcıoğlu'ndan oluştuğunu belirtti.
(İK)

01.01.2013 14:41:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT