1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tüketici Eğitim Ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, Tüketicileri Uyardı

Tüketici Eğitim Ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, Tüketicileri Uyardı

Tüketici Eğitim Ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, Tüketicileri Uyardı
A+A-

Malatya Tüketici Eğitim ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, tüketicilerin şikayetlerini nerelere yapabileceklerini iyi bilmeleri gerektiğini belirtti. Gazeteciler Cemiyeti'nde basın açıklaması ya

Malatya Tüketici Eğitim ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, tüketicilerin şikayetlerini nerelere yapabileceklerini iyi bilmeleri gerektiğini belirtti.
Gazeteciler Cemiyeti'nde basın açıklaması yapan Tüketici Eğitim ve Koruma Derneği Başkanı Ali Düzova, "Tüketici hakem heyetlerine başvururken, faturadaki değer bin 191 TL'nin altında olmalı. Fatura bedeli 191 TL'nin üstünde ise tüketiciler Tüketici Mahkemeleri'ne dava açabilecekler" ifadelerini kullandı.
Ali Düzova, geçen yıl derneklerine en çok; kredi kartı yıllık aidat şikayetleri, konut kredi yapılandırma şikayetleri, kredi masrafları hesap işlem ücreti, cep telefonları, internet, bilgisayar, elektrik enerjisi dağıtımı yapan şirket, internet ve televizyon üzerinden yapılan alışverişler, konut alımı sonrası şikayetler ve özel hastanelerden alınan fark ücretleriyle ilgili şikayetlerin geldiğini söyledi.
(NA-SO-Y)

23.01.2013 12:32:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT