1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tüik Gaziantep Bölge Müdürü Dr. Ahmet Tan İstifa Etti

Tüik Gaziantep Bölge Müdürü Dr. Ahmet Tan İstifa Etti

Tüik Gaziantep Bölge Müdürü Dr. Ahmet Tan İstifa Etti
A+A-

Gaziantep Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürü Dr. Ahmet Tan görevinden istifa ettiğini açıkladı. TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü binasında düzenlediği toplantıda konuşan Dr. Ahmet Tan, "16

Gaziantep Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürü Dr. Ahmet Tan görevinden istifa ettiğini açıkladı.
TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü binasında düzenlediği toplantıda konuşan Dr. Ahmet Tan, "16 Aralık 2003 yılında üniversiteden ayrılarak, TÜİK Gaziantep Bölge Müdürü olarak göreve başladım. Yaklaşık 10 yıl bu görevi elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Buraya başlarken kurumun yaklaşık 40 çalışanı vardı. Fakat şu anda 90 kişi civarında bir personel sayısına ulaştı. İş hacmi bakımından yaptığımız işler 3'e 4'e katlandı. Fakat insanız. Her insanda olabileceği gibi bizde de heyecan bitti, yorgunluk başladı. Gelinen noktada bir yeni nefes, bir yeni heyecan için bir karar vermek gerekiyordu. Son dakikada bir sürpriz olmazsa 1-2 gün içerisinde bundan sonra iş hayatımıza Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak yolumuza devam edeceğim" dedi.
Tan, kendisini istifa etmeye zorlayan durumların olduğunu belirterek, "Tabi iş yapıyorsanız, insan sevk ve idare ediyorsanız sıkıntılarınız olacak. Hatalarımız oldu. Bu hatalar belki de beni bu yönde bir karar almaya itti. Ama ben bunların hiç üzerinde durmuyorum. Bundan sonra çok daha güzel işler yapacağımı düşünüyorum. 10 yıllık görev sürecimizde başta Valiliğimiz olmak üzere belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz çok büyük destek verdiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. TÜİK, çok dinamik, hareketli bir kurumdur. Ben her zaman şuna incinmişimdir. TÜİK, yatırımcı kurumlar arasında yer almaz. Ama bana göre Türkiye'nin en büyük yatırımcı kurumu TÜİK'tir. Çünkü elinizde rakam yoksa veri yoksa siz istediğiniz kadar yatırım yapın bunların çok kıymet hali olmayabilir. Onun için bu noktalarda TÜİK'in en azından bilgi üretimi noktasında biraz düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben Gazianteplilere, kurum çalışanlarına çok çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
(BB-HD-Y)

28.01.2013 15:27:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT