1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsa Erol:

Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsa Erol:

Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsa Erol:
A+A-

Tuhafiyeciler Odası, Balıkesir'deki yatırımlarla ilgili açıklama yaptı. Başkan İsa Erol, Balıkesir'in sağlıkta çekim merkezi olması gerektiğini söyledi. Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsa Erol, otoyol

Tuhafiyeciler Odası, Balıkesir'deki yatırımlarla ilgili açıklama yaptı. Başkan İsa Erol, Balıkesir'in sağlıkta çekim merkezi olması gerektiğini söyledi.
Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsa Erol, otoyol çalışmalarından OSB yatırımlarına kadar bir çok konuda açıklama yaptı. Başkan Erol, "İstanbul, Bursa, İzmir ve Bandırma yolu çift yönlü trafiğe açıldı. Esnafımız Bursa,İstanbul ve İzmir'e mal almaya kendilerine ait araçla güvenli bir şekilde gidip gelebiliyor. Esnafımız ilçe pazarlarına güvenli bir yolculukla rahatça ulaşabilmektedir. İlimize yapılan yolları sayesinde gerek mal almak gerekse satmak için yapılan yolculuklar artık esnafımız için çile olmaktan çıkmış bulunmaktadır" dedi.
2013 yılında yollar konusunda beklentileri olduğunu söyleyen İsa Erol, "Dursunbey yolunun bitirilmesi, körfez yolunun eksik olan işlerinin tamamlanarak trafiğe uygun hale getirilmesini bekliyoruz. Uzun vadede şehrimizden geçecek İstanbul, Bursa, Balıkesir, İzmir ve Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir otobanlarının tamamlanmasıdır. Balıkesirimizin hızlı tren ulaşım alanına katılması, şehrimizi cazibe merkezi yapacaktır. Merkez havaalanı terminalinin yapılması hava ulaşımını çok daha ileri noktalara taşıyacaktır" dedi.
OSB'nin son yıllarda büyük canlılık kazandığını ifade eden Başkan İsa Erol, işsizlere bir çok iş kapısının açıldığını kaydetti. Lojistik köy çalışmalarının bu yıl bitirilecek olmasını önemsediklerini anlatan Başkan Erol, "Lojistik köyün şehrimizin ticari ve sosyal hayatına büyük katkıları olacak, bu da beraberinde insanımıza iş, esnafımıza kazanç olarak yansıyacaktır. Adeta şehrimizi şaha kaldıracaktır" dedi.
Balıkesir'in sağlıkta çekim merkezi olması gerektiğini anlatan Erol, şunları kaydetti. "İnşaatı tamamlanma aşamasına gelen tıp fakültesi binamızın bu yıl içinde açılacak olması, şehrimiz ve hemşehrilerimiz için büyük kazanç olacaktır. Daha düne kadar İzmir veya Bursa'ya tıp fakültelerine gitmek zorunda kalan hemşehrilerimiz Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastahane'si ile bir nebzede olsa rahatlamış bulunmaktadır. Beklentimiz, Tıp fakültesi yeni binasının tamamlanması , tüm branşlarda ve nitelikli hoca kadrosuyla hizmete açılarak, hemşehrilerimize ve çevre illere hizmet vermesi, sağlıkta cazibe merkezi olmasıdır"
(BD)

19.02.2013 13:32:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT