1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tübitak'tan Adıyaman Üniversitesi'nin Projesine Destek

Tübitak'tan Adıyaman Üniversitesi'nin Projesine Destek

Tübitaktan Adıyaman Üniversitesinin Projesine Destek
A+A-

TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı'nın (ARDEB) destek programları içerisinde yer alan Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı (3501) kapsamında, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakü

TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı'nın (ARDEB) destek programları içerisinde yer alan Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı (3501) kapsamında, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Önder Yumrutaş'ın projesi, bilimsel olarak desteklenmeye layık görüldü.
Kariyerlerine yeni başlayan doktoralı genç bilim insanlarının çalışmalarına destek vererek, onları teşvik etmek amacı taşıyan program kapsamında, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Önder Yumrutaş'ın, "Kanser hücre hatları üzerinde bazı Lamiaceae türlerinin antiproliferasyon, apoptoz indükleme, hücresel antioksidan ve bunlarla ilişkili gen ekspresyonları üzerine etkilerinin belirlenmesi" konulu projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenecek. Yumrutaş, desteklenecek olan proje bütçesinin 221 bin TL olduğunu belirterek, bu projeyle Türkiye'de görülme sıklığı yüksek olan kanser türleri üzerinde önemli etkileri bulunan bitki türlerinin antikanser ve antioksidan özelliklerinin belirlenmesini ve bunların tıp ve farmakoloji alanında tanıtılmasını amaçladıklarını ifade etti.
(CK-SO-Y)

19.01.2013 11:37:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT