1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TÜBİTAK Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

TÜBİTAK Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

TÜBİTAK Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, TÜBİTAK 45. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda ödül alan illerin milli eğitim müdürleri ile bir toplantı yaptı.


YYÜ Senato Salonu’nda Van, Hakkari, Bitlis, Muş, Batman ve Siirt milli eğitim yetkilileriyle toplantı yapan Rektör Prof. Dr. Battal, TÜBİTAK yarışmalarında bölgesel olarak çok iyi bir yerde olduklarını ifade ederek, "Bunu nasıl daha ileriye taşıyabileceğimizi, nasıl daha fazla ödül alabileceğimizi tartışmak için toplandık. Gelecek yıl nasıl çalışmamız lazım, bunları konuşmak için bir araya gelmemizde fayda var. Gerçi şu an bu yarışmalarda aldığımız ödül bakımından bölgesel olarak ele aldığımızda en iyi biziz, ama bu yetmez. Hep beraber el ele verip buna inanırsak başaramayacağımız şey yok. Alınan ödüller beni çok mutlu etmiştir. inşallah önümüzdeki yıl daha ses getirecek başarılara imza atarız. Ben bütün milli eğitim müdürlerimiz, TÜBİTAK Bölge Koordinatörümüz ve ödül alan bütün öğrencilere teşekkür ediyorum" dedi.


Van Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise, kazanılan ödüllerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, " İlimizde proje tabanlı çalışmalara yoğunluk vermek için tüm ilçe müdürlüklerimizle toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bu yıl katılım noktasında proje sayımız arttı. Fakat katılımın ilçeler bazında da yaygınlaştırılması için özel çalışmalar yapıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç da, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal'a verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, "Bu başarı hepimizin başarısıdır. El ele verirsek daha iyi başarılar elde edeceğiz" ifadelerini kullandı.


Geçtiğimiz mart ayında Ankara'da yapılan TÜBİTAK 45. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finali'nde Van bölgesi (Ağrı, Batman, Bitlis, Hakkari, Muş, Siirt, Şırnak, Van) iki ikincilik, iki üçüncülük ve iki teşvik ödülü ile büyük bir başarıya imza attı. YYÜ Rektörü Battal, yarışmada başarılı olan öğrencilere içerisinde çeşitli hediyelerin olduğu birer çanta hediye etti.


Toplantıya Batman Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Muş Milli Eğitim Müdürü İbrahim Koç, Siirt Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Enis Önen, Hakkari Milli Eğitim Şube Müdürü Nurettin Özdemir, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, öğretmenler ve ödül alan öğrenciler katıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT