1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ttk Her Yıl 10 Bin Personelini Eğitiyor

Ttk Her Yıl 10 Bin Personelini Eğitiyor

Ttk Her Yıl 10 Bin Personelini Eğitiyor
A+A-

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bağlı Eğitim Müdürlüğü'nde her yıl kurumun 11 bine yakın personeli meslek içi eğitim alıyor. TTK Eğitim Müdürü Erol Şeref, eğitim çalışmaları kapsamında kurumun ihtiyaç

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bağlı Eğitim Müdürlüğü'nde her yıl kurumun 11 bine yakın personeli meslek içi eğitim alıyor.
TTK Eğitim Müdürü Erol Şeref, eğitim çalışmaları kapsamında kurumun ihtiyaç duyduğu iş kollarında eğitim verildiğini bildirdi. Her yıl ortalama 11 bine yakın çalışanın kurs gördüğünü dile getiren Şeref, "Eğitim çalışmalarımız ilk yardım başta olmak üzere kurumumuzun bütün ihtiyaç duyduğu kollarda, yıllık eğitim programımız çerçevesinde açılıyor. Yetiştirme olarak kurslarımız var. Geliştirme kurslarımız var. Ortalama her yıl 10-11 bin çalışanımız bu kurslardan geçiriliyor. Ötesinde, her yıl dışarıdan gelen diğer madencilik kurumlarında çalışan oralardan da gelenlerle beraber 1000-1500 kursiyerlerimizi de kabul ediyoruz. Biz burada okul gibiyiz. İş kazalarını yaşanmaması için devlet adına göre yapıyoruz. Eğitimlerimiz okul havasında devam ediyor" diye konuştu.
(OA-OA-Y)

28.01.2013 10:52:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT