1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tsyd 50. Yıl Sporun Zirvesi Semineri

Tsyd 50. Yıl Sporun Zirvesi Semineri

Tsyd 50. Yıl Sporun Zirvesi Semineri
A+A-

Antalya'da yapılan Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) 50. Yıl Sporun Zirvesi Eğitim Semineri'nde "Türk Futbolunun Engebeli Yolları" konulu panel düzenlendi. Belek'teki Gloria Golf Resorts Ot

Antalya'da yapılan Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) 50. Yıl Sporun Zirvesi Eğitim Semineri'nde "Türk Futbolunun Engebeli Yolları" konulu panel düzenlendi.
Belek'teki Gloria Golf Resorts Otel'de düzenlenen "Türk Futbolunun Engebeli Yolları" konulu panele katılan Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, A Milli takım konusunda ne düşündüğü sorusuna şu cevabı verdi:
"A Milli takım hocası sıkıntının nerede olduğunu çok iyi biliyor. İlk iş olarak alt yapı ve tesisleşmeye yöneldi. Hala kamp merkezi yok. Bence Türk futbolu ne ki, A Milli takımı ne oldun demeliyiz. Artık paramız da var, tesisimiz de var. Artık uygulamaya geçmeliyiz. Özerkiz diyoruz ama yönlendirilmeden hiçbir şey yapamıyoruz. Başarının neden sürekliliği yok araştırmalıyız. Eğitim sistemi neden gençleri spora yöneltmiyoruz. Para var, potansiyel var ama bu durumu işleyecek yöneticiler yok. Bizde ki karar
mekanizması siyasettir. Siyaset bu işe el atarsa bir çok şey düzene girer."
Sanica Boru Elazıspor'un ligdeki ilk yarı performansıyla alakalı Vural, "Dertler aynı. Biz düşmemeye, onlar yükselmeye uğraşıyorlar. Stresler ve sıkıntılar paralel. Hepimiz hedeflerimizin peşindeyiz" diye konuştu.
Yabancı oyuncu sayısı konusunda Vural, "Bu sayısı az tutalım ki kendi gençliğimizin ne yaptığın
görelim. Kulüp menfaatleri açısından farklı olabilir. FIFA 6 artı 5 kriterini hala devreye sokamadı. FIFA bunu düşünmüş, biz diyoruz ki hayır serbest olsun. Bir Quaresma konusu ülke gündemini, çok meşgul etti. Bakın Alex yok artık. Bana göre olayı geniş düşünmeliyiz. 70 milyon mu mutlu olsun, 15 milyon mu buna karar vermeliyiz" ifadelerini kullandı.
Kendisi hakkında özeleştiri yapan Vural, "Ben 1986 Malatyaspor'u çalıştırdığım da Alex Ferguson
Manchester'e başladı. O devam ediyor. Ben 22 takım değiştirdim. Bu benim değil, sistemin sorunu. Kulüp yöneticileri çoğu zaman sportif amaçlar taşımıyorlar. Siyasi ve ekonomik amaçları oluyor. Artık kulüpler kanunu çıkması gündemde. Sistem oturursa her şey daha güzel olur" şeklinde konuştu.
6 hakem konusunda ise Vural, "6 hakemi ve çipli topu doğru biliyorum. Futbol sahasına 3 hakem yetmedi. Sahada olaylar çok çabuk değişiyor. Ama hakem eğitimlerinin iyi yapılması gerekiyor. Bu yarışı yönetebilecek isimlerin ortaya çıkması lazım" değerlendirmesini yaptı.
(BÇ-RFK-S)

27.12.2012 14:11:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT