1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tso Başkanından Üyelere Çağrı

Tso Başkanından Üyelere Çağrı

Tso Başkanından Üyelere Çağrı
A+A-

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Pehlivan Baylan, Oda olarak düzenleyecekleri 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu bilgilendirme toplantısına tüm üyelerinin katılması

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Pehlivan Baylan, Oda olarak düzenleyecekleri 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu bilgilendirme toplantısına tüm üyelerinin katılması yönünde çağrıda bulundu.
Baylan, TSO'ların her yasayı, yasaları ve kanunları başta takip etmek zorunda diye düşündüğünü belirterek, "Karabük TSO olarak 6331 sayılı İş Sağlı ve Güvenliği kanunu Ocak 2013 yılında yasalaşarak devreye girecek. Bizde bunun için üyelerimizi bilgilendirmek adına Yönetim Kurulu olarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu uzmanlarını getirterek bir toplantı yapmayı plandık. Bunun için 26 Aralık Çarşamba günü Koyunlu düğün salonunda toplantı yapacağız. Bin 400 üyemizin bu toplantıya katılması için davetiyeler ve el ilanları asarak üyelerimizi bu toplantıya davet ediyoruz. Yemekli olarak yapacağımız toplantımıza bütün üyelerimizi katılmasını istiyoruz. İşverene sanayiciye ve tüccara Allah kolaylık versin. Çünkü yeni yasanın getirdikleri bir yandan iş sağlı ve güvenliği uzmanı, doktor, avukat ve mühendis gibi AB süreci kapsamında 6331 sayılı kanunda bunları yerine getirmeyen üyelerimiz mağdur olacak ve cezai uygulama olacak. Hatta 2 yıla kadar hapis cezası var. Bunun için bu konuda bilgilendirmek üzere üyelerimizin bu toplantıya davet ediyoruz ve ileride bir boşluğa düşmesini istemiyoruz" dedi.
(YE-

21.12.2012 16:42:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT