1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tsk'dan 'personel' Açıklaması

Tsk'dan 'personel' Açıklaması

Tskdan personel Açıklaması
A+A-

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinde emir komuta zafiyeti bulunduğu iddiasının gerçek dışı olduğunu vurgulayarak, "Gündem yaratarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine zarar verebileceğini düşüne

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinde emir komuta zafiyeti bulunduğu iddiasının gerçek dışı olduğunu vurgulayarak, "Gündem yaratarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine zarar verebileceğini düşünenler, büyük bir yanılgı içindedirler" açıklamasını yaptı.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin internet sitesinden yapılan açıklamada bazı basın yayın organlarında, Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılan personel sayılarından yola çıkılarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde emir komuta zafiyeti bulunduğu iddialarına yer verildiğinin görüldüğü bildirildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinde, istekle istifa/emekliliğin Ocak-Şubat aylarında gerçekleştiği hatırlatılan açıklamada, kendi isteğiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılacak personelin işlemlerinin devam ettiği bildirildi. Açıklamada, işlemler tamamlandıktan sonra kamuoyuna bilgi sunulacağı ifade edildi. TSK'dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"Türk Silahlı Kuvvetlerinin dinamik ve kurumsal yapısı nedeniyle, ayrılan her personelin yerine, aynı ehliyette başka bir personelin görevlendirildiği ve istifa/emekliliğin doğal, kişisel bir hak olduğu unutulmamalıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, kendisine verilen her türlü kutsal vatan görevini başarı ile yerine getirme azim ve gayreti içindedir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde emir komuta zafiyeti olduğu iddiası gerçek dışı olup bu iddia, halen kendilerine tevdi edilen kutsal vatan hizmetini, vatan-millet-bayrak sevgisiyle önemli ölçüde özveri ve fedakarlıkla yerine getiren personelimize karşı yapılan büyük bir haksızlık olarak değerlendirilmektedir. Gündem yaratarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine zarar verebileceğini düşünenler, büyük bir yanılgı içindedirler. Yıkıcı mahiyet taşıyan söylem ve yayınların, devletimizin gücüne ve itibarına önemli ölçüde zararlar verebileceği daima göz önünde tutulmalı ve Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinden yapılacak bu tür girişimlerin ülkemize yönelik en büyük kötülük olabileceği dikkate alınmalıdır."
(ZÇ-ÖZ-Y)

06.02.2013 17:12:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT