1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Trt Haber Lübbey'de Çekim Yaptı
Trt Haber Lübbeyde Çekim Yaptı

Trt Haber Lübbey'de Çekim Yaptı

TRT Haber ekibi son günlerde adı "Satılık Köy" olarak anılan tarihi Lübbey, şimdiki Çamyayla köyünde Muhtarı Necati Kılıç ve bazı köylülerle röportaj yaptı. Çamyayla (Lübbey) halkından bazı sakinlerl

A+A-
TRT Haber ekibi son günlerde adı "Satılık Köy" olarak anılan tarihi Lübbey, şimdiki Çamyayla köyünde Muhtarı Necati Kılıç ve bazı köylülerle röportaj yaptı.
Çamyayla (Lübbey) halkından bazı sakinlerle konuşan televizyon ekibi, Köy Muhtarı Necati Kılıç ile de röportaj yaptı. Lübbey'e "Satılık köy" denmesine kızdıklarını belirten Kılıç, "Burada ne evini, ne de bahçesini satan var" dedi.
Köyde yaşayanların buradan memnun olduğunu dile getiren Necati Kılıç, "Burada az sayıda köy sakini olduğu doğrudur. Ancak köylülerimizin yerini satma gibi bir niyeti yok. Çünkü burada kalanlar hayatlarından memnun. Köylerini terk etmek istemiyorlar" diye konuştu.
Çamyayla Muhtarı Kılıç, devletin sahip çıkması halinde buranın Şirince köyü gibi turizme kazandırılabileceğini dile getirdi.
Köyde yaşayan vatandaşlar da buradan ayrılmak istemediklerini belirterek, "Hayatımızı bu köyde tamamlamak istiyoruz" dediler.
(TK-ERG-Y)

10.01.2013 16:24:43 TSI

HABERE YORUM KAT