1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Trafo Hırsızları Jandarmadan Kaçamadı

Trafo Hırsızları Jandarmadan Kaçamadı

Trafo Hırsızları Jandarmadan Kaçamadı
A+A-

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde trafo hırsızları jandarmadan kaçamadı. Orhangazi, Gemlik ve İznik bölgesinde elektrik trafolarında yaşayan hırsızlık olaylarına karşı denetimlerini sıkılaştıran Orhang

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde trafo hırsızları jandarmadan kaçamadı.
Orhangazi, Gemlik ve İznik bölgesinde elektrik trafolarında yaşayan hırsızlık olaylarına karşı denetimlerini sıkılaştıran Orhangazi Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler devriye kontrolü sırasında şüpheli bir aracı takibe aldı. Araçta bulunan iki kişinin şüpheli tavırları üzerine kovalamaca başladı. Bir süre sonra izlerini kaybettiren şahıslar, lastikleri patlayan otomobili bırakarak kayıplara karıştı. 2 şahsın peşini bırakmayan ekipler, Orhangazi'den kiraladıkları başka bir araçla Bursa merkezine giden ve buradaki bir adrese çalınan trafo malzemelerini indirmeye çalışan Sinan A. (32) ve Necati D'yi (40) yakaladı.
Şahısların, bırakıp kaçtıkları araçtan sonra Orhangazi'den bir başka araç kiralayıp, çaldıkları trafo yağı, trafo motoru, bobinler ve bakır malzemeleri buna koyarak Bursa'ya götürdükleri belirlendi. Operasyonda 15 kilo bakır tel, 5 kilo trafo yağı, 30 metre trafo kablosu, 1 adet trafo dinamosu, trafoya ait platin malzemesi ile hırsızlık yaparken kullanılan malzemelere ele geçirildi. Orhangazi Adliyesi'nde hakim karşısına çıkarılan Sinan A. ve Necati D. tutuklanarak Bursa E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.
(MÖ-MŞ)

18.01.2013 11:10:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT