1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Trafikte Yeni Usta Öğreticiler Yetişiyor

Trafikte Yeni Usta Öğreticiler Yetişiyor

Trafikte Yeni Usta Öğreticiler Yetişiyor
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren, Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursları'nın Trafik ve Çevre Bilgisi Usta Öğretici ihtiyacının karşılanması amacıyla kurs düzenlendi. Beyşehir Halk Eğitim

Konya'nın Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren, Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursları'nın Trafik ve Çevre Bilgisi Usta Öğretici ihtiyacının karşılanması amacıyla kurs düzenlendi.
Beyşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve Ali Rıza Celeboğlu Ortaokulu'nda verilen kursa lisans ve ön lisans mezunları katılabiliyor. Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Üzeyir İnan yaptığı açıklamada, toplam 200 saate ulaşan kursta kursiyerlere trafik eğitimi, trafik ve insan psikolojisi, kişisel gelişim konularında eğitim verildiğini belirterek, "Kursumuzda İlçe Emniyet Müdürlüğü, Devlet Hastanesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kurumlardan da katılımla 5 personel görev alıyor. Şu anda 28 kayıtlı kursiyerimiz var. Bunlardan 25'i lisans, 3'ü ön lisans seviyesinde kursiyerler. Kurs 29 Ocak tarihine kadar sürecek. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz bundan sonra sürücü kurslarında trafikle ilgili fahri öğretici olarak görev alabilecek, memuriyet hayatı sona erdiğinde de isterse sürücü kurslarında ücretli öğretici olarak çalışabilecek. Yeterli talep olması halinde bu kursu önümüzdeki dönemde tekrar açmayı planlıyoruz" dedi.
Öte yandan, Ali Rıza Celeboğlu Ortaokulu'nda süren kursta öğretmen olarak görev yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Başkomiser Sefa Mercan da trafikle ilgili konularda kursiyerlere bilgiler aktarırken, konuyla ilgili kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.
(ARÖ-FM-Y)

10.12.2012 11:54:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT