1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Trafik Canavarı 'yap-boz' İle Yakalandı

Trafik Canavarı 'yap-boz' İle Yakalandı

Trafik Canavarı yap-boz İle Yakalandı
A+A-

Kayseri-Ankara karayolunda 2013 yılının ilk saatlerinde kamyonla çarptıkları kişiyi ölüme terk edip kaçtığı iddia edilen zanlılar, yap-boz yöntemi kullanılarak yakalandı. 2013 yılının ilk saatlerinde

Kayseri-Ankara karayolunda 2013 yılının ilk saatlerinde kamyonla çarptıkları kişiyi ölüme terk edip kaçtığı iddia edilen zanlılar, yap-boz yöntemi kullanılarak yakalandı.
2013 yılının ilk saatlerinde Kayseri-Ankara karayolunda hareketsiz yatan bir kişi bulunduğu ihbarı yapılmış, olay yerine giden ekipler 35 yaşındaki K.E.'nin hayatını kaybettiğini tespit etmişti. Olay yerinde yapılan çalışmalarda, K.E.'ye bir otomobil veya bir kamyonun çarptığı belirlenmiş ve aracın parçaları delil olarak toplanmıştı.
Kayseri Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekiplerinin 16 gün süren çalışmasında, Kayseri'de 500 firma ile görüşüldü, bin 500 kamyon incelendi.
Ekiplerin günde 16 saat çalışıp 16 gün boyunca sürdürdüğü çalışmalarda şüpheli kamyon sayısı 5'e indirildi ve 5 adreste bulunan kamyonlardaki hasarlar ile K.E.'nin ölü bulunduğu yerdeki parçalar 'yap-boz' sistemi ile karşılaştırıldı.
Kocasinan ilçesine bağlı Buğdaylı Mahallesi'nde 38 AS 140 plakalı kamyon ile olay yerinde bulunan parçaların uyuşması sonrasında, 28 yaşındaki M.T. ve ağabeyi N.T. (40) Cinayet Büro ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Kaza sırasında kamyonu kullandığı belirlenen M.T.'nin ehliyetinin bulunmadığı iddia edilirken, zanlıların ifadelerinin sürdüğü öğrenildi.
(AÖ-GS-Y)

16.01.2013 13:09:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT