1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Trabzon'da 'sanat Ve Tasarım Yüzey Süsleme' Kursuna Katılanlar Belgelerini Aldılar

Trabzon'da 'sanat Ve Tasarım Yüzey Süsleme' Kursuna Katılanlar Belgelerini Aldılar

Trabzonda sanat Ve Tasarım Yüzey Süsleme Kursuna Katılanlar Belgelerini Aldılar
A+A-

Trabzon Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR'un ortaklaşa düzenlediği 'Sanat ve Tasarım Yüzey Süsleme' kursunun sergi ve belge töreni, Trabzon Belediyesine ait çok amaçlı salonunda yapıldı.

Trabzon Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR'un ortaklaşa düzenlediği 'Sanat ve Tasarım Yüzey Süsleme' kursunun sergi ve belge töreni, Trabzon Belediyesine ait çok amaçlı salonunda yapıldı.
Ev Hanımlarına meslek kazandırma amacıyla gerçekleştirilen kursun sertifika törenine Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Özel İdare Başkanı Haydar Revi, Meclis Başkan Vekili Nusret Onur, Trabzon Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Fahrettin Aksoy, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Selim Çelenk, Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, Belediye Meclis üyeleri ve kursiyerler katıldı.
4 ay süren kursun sonunda kara kalem çalışması, seramik boyama, ahşap süsleme, yağlı boya çalışması ve dekoratif süsleme alanında nitelikli kişiler haline gelen 25 kursiyer belgelerini aldı. Kursiyerlerin çalışması sonucu 190 adet seramik çalışması, 25 adet yağlı boya tablo ve 62 adet kara kalem tablonun bulunduğu sergi, Belediyenin Çok Amaçlı salonunda 4 gün boyunca açık kalacak.
Törende bir konuşma yapan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu tür projelerin devamının geleceğini belirterek, "Ev hanımlarının hünerlerini sosyal hayata yansıtıp değerlendirmeleri açısından bu tarz kurslar iyi bir fırsat oluyor. Buradaki amacımız bölgemizde yaşayan ev hanımlarımızın ne kadar hünerli olduklarını gösterebilmeleriydi. Ne kadar başarılı olduklarını da ortaya koydukları eserlerinden de görebiliyoruz. İşte bütün hüner, sanat bu farklılıkları ortaya çıkarabilmekte. Böylece hanımların neler yapabileceklerini hep birlikte görmüş olduk. Belediye olarak hanımlarımızın eserlerini sergileyip satabilecekleri güzel bir yer temini çabası içerisindeyiz inşallah en kısa zamanda bu yerinde faaliyete geçmesiyle hanım kardeşlerimize daha iyi destek olmuş olacağız" dedi.
Kursa katılan bütün bayanları kutlayan Başkan Gümrükçüoğlu ve beraberindekiler sergiyi gezerek salondan ayrıldılar.
(OK-ÖS-Y)

21.02.2013 12:17:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT