1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Trabzon Belediyesi'nden Kar Mesaisi

Trabzon Belediyesi'nden Kar Mesaisi

Trabzon Belediyesinden Kar Mesaisi
A+A-

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, karla mücadele ekiplerini gece yarısından itibarek ziyaret ederek destek ve moral verdi. Başkan Gümrükçüoğlu, 350 personel ve 24 araçla sürdür

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, karla mücadele ekiplerini gece yarısından itibarek ziyaret ederek destek ve moral verdi.
Başkan Gümrükçüoğlu, 350 personel ve 24 araçla sürdürdükleri kar temizleme çalışmalar ile Trabzon'un sosyal hayatında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını söyledi.
Yoğun kar yağışı sebebiyle özellikle kentin yüksek ve iç kesimlerinde karla mücadele çalışmaların sürdürdüklerini belirten Başkan Gümrükçüoğlu, "Belediye ekiplerini gece yarısından itibaren ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi. Trabzon'da sosyal hayatta herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için 24 esasına göre çalışmalarını sürdüren karla mücadele ekiplerine teşekkür eden Başkan Gümrükçüoğlu, mücavir alanlarda ve mücavir alanların dışında kar temizleme çalışmalarını ise İl Özel İaresi ve Karayolları ile koordineli şekilde sürdürülüyor" dedi.
Başkan Gümrükçüoğlu, karla mücadele çalışmalarını 350 personel ve 24 araçla sürdürdüklerini ifade ederek, "Meteoroloji raporlarına göre Trabzon'da kar yağışını çok sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Trabzon Belediyemizin tecrübeli yetişmiş 350 personeli ve 24 aracıyla 24 saat esaslı olarak nöbetleşe ve yaptığımız programa göre ana arterlerin kontrolleri sürdürülüyor. Mücavir alanlar ile belediyemiz hudutları dışında da kar temizleme çalışmalarını İl Özel İdaresi ve Karayolları ile koordineli bir şekilde sürdürüyoruz. Trabzon'un sosyal hayatında herhangi bir tıkanıklığın olmaması için gayret gösteren personelime, il özel idaresi, karayolları personeline, yöneticilerine ve amirlerine Trabzon halkı adına şükranlarımı ifade ediyorum. 24 saat esaslı yapılan çalışmalar sonucu kent içerisinde ve mücavir alanlarda kapalı yol bulunmuyor. Yoğun kar yağışı olduğu durumlarda öncelikle ana arterlerin, hastane yollarının açık tutulmasını sağlıyoruz. Ayrıca buzlanmaya karşı tuzlama ve solüsyon serme çalışmalarını da sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.
Başkan Gümrükçüoğlu, kar yağışlarında vatandaşlardan mümkün olduğunca özel araçları ile trafiğe çıkmamalarını ve toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini isteyerek, "Özel araçları ile trafiğe çıkma mecburiyetinde kalan vatandaşlarımızdan ise kar lastiklerini kullanmalarını, bu yoksa mutlaka araçlarında zincir bulundurmalarını özellikle istirham ediyoruz" diye konuştu.
(OK-ÖS-Y)

09.01.2013 13:09:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT