1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Tpao'dan Marmara Denizine Dev Doğalgaz Depolama Platformu Burhan Karaduman İstanbul

Tpao'dan Marmara Denizine Dev Doğalgaz Depolama Platformu Burhan Karaduman İstanbul

Tpaodan Marmara Denizine Dev Doğalgaz Depolama Platformu  Burhan Karaduman  İstanbul
A+A-

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklı (TPAO) Marmara Denizi'ne doğalgaz depolama sisteminde kullanılmak üzere deniz platformu kuracak. Alınan bilgilere göre, TPAO Marmara Denizi'nin Silivri Açıkları'nda

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklı (TPAO) Marmara Denizi'ne doğalgaz depolama sisteminde kullanılmak üzere deniz platformu kuracak.
Alınan bilgilere göre, TPAO Marmara Denizi'nin Silivri Açıkları'nda Sabit Açık Deniz Platformları kurmaya hazırlanıyor. TPAO, bunun için "Kuzey Marmara Sabit Açık Deniz Platformları İçin Jeoteknik Etüt Çalışması" İle "Kuzey Marmara Sabit Açık Deniz Platformları İçin Lokasyon İnceleme ve Boru Hatları Güzergah Etüt Çalışması" projelerini ihaleye çıkartarak, ilk adımı attı. İhaleler Mart ayında gerçekleştirilecek.
TPAO'nın Sabit Açık Deniz Platformları ile ilgili olarak verilen bilgiye göre, Marmara Denizi'nin kuzeyinde Silivri açıklarında 25 ve 45 metre su derinliklerinde yerleştirilmesi planlanan ve yeraltı doğal gaz depolama sisteminde kullanılacak olan iki adet 4-ayaklı sabit açık deniz platformu kurulacak. Platformlar için toplam uzunlukları 8.5 kilometre olan 3 ayrı boru güzergahı kullanılacak.
(BK-ÖK-E)

20.02.2013 13:00:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT