1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tosya'da Tyçp Projesi 1 Ay Daha Uzatıldı

Tosya'da Tyçp Projesi 1 Ay Daha Uzatıldı

Tosyada Tyçp Projesi 1 Ay Daha Uzatıldı
A+A-

Tosya Belediyesi'ne bir ay süre ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYÇP) kapsamında 15 işçi daha geliyor. TYÇP kapsamında Tosya Belediyesi bünyesinde görev yapacak olan işç

Tosya Belediyesi'ne bir ay süre ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYÇP) kapsamında 15 işçi daha geliyor. TYÇP kapsamında Tosya Belediyesi bünyesinde görev yapacak olan işçilerin maaş ve sosyal güvenlik primi giderleri İŞKUR Kastamonu İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak.
Daha önce 6 aylık süre ile TYÇP kapsamında çalıştırılmak üzere Tosya Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanarak, 15 geçici işçi alınmış ve Tosya Belediye'sinin ihtiyaç duyulan birimlerinde çalıştırılmıştı. 2012 yılı bütçesinden kalan bir miktar para daha İŞKUR il müdürlüğü tarafından değerlendirilerek, Tosya Belediyesine bir aylık ek süre tanınmasıyla ilgili protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile birlikte 15 geçici işçi 9 Ocak'ta işbaşı yapacak ve Tosya Belediyesi'nin ihtiyaç duyulan birimlerinde çalıştırılacak.
(RY-SD-Y)

08.01.2013 15:22:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT