1. HABERLER

  2. Toroslar'da Kar Fırtınası Etkili Oluyor

Toroslar'da Kar Fırtınası Etkili Oluyor

Toroslarda Kar Fırtınası Etkili Oluyor
A+A-

Akdeniz ile İç Anadolu'yu birbirine bağlayan karayollarından biri olan Erdemli-Ayrancı Karayolu yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşıma kapandı. Mersin'in sahil ilçesi Erdemli ile Karaman'ın Ayrancı ilç

Akdeniz ile İç Anadolu'yu birbirine bağlayan karayollarından biri olan Erdemli-Ayrancı Karayolu yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşıma kapandı.
Mersin'in sahil ilçesi Erdemli ile Karaman'ın Ayrancı ilçesinin ulaşımının sağlandığı karayolu yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle ulaşıma kapandı. Karayolunun Erdemli merkezinden 70 kilometre mesafedeki 2100 rakımındaki Karataşgediği'ne kadar olan kısmı Karayolları ve Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından hummalı çalışmalar sonucu açıldı.
Zaman zaman kar fırtınası yaşandığını ifade eden köylü vatandaşlardan Ali Çankal, hava sıcaklığının bölgede eksi 10 dereceye kadar düştüğünü belirterek, "Kar 70-80 santimetreye kadar ulaştı. Ekipler çalışmalarını güç koşullarda devam ettiriyor" dedi.
Öte yandan ilçenin yüksek kesimlerdeki Tozlu, Sorgun ve Toros köylerinde ise sürücüler buzlanmaya karşı uyarılırken, ekipler tarafından yol tuzlama çalışmaları sürdürülüyor.
(OKİ-Y)

08.01.2013 17:11:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT