1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Toroslarda Bulvar Ve Kavşaklar Renkleniyor

Toroslarda Bulvar Ve Kavşaklar Renkleniyor

Toroslarda Bulvar Ve Kavşaklar Renkleniyor
A+A-

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, kent estetiği için ilçede peyzaj çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, bulvar ve kavşaklardaki yeni düzenlemelerin halkın büyük beğeni

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, kent estetiği için ilçede peyzaj çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, bulvar ve kavşaklardaki yeni düzenlemelerin halkın büyük beğenisini topladığını kaydetti.
Toroslar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelindeki bulvar ve kavşaklarda yaptığı bakım, onarım ve peyzaj çalışmalarına yeni bir boyut getirdi. Kent estetiğine katkı sunmak çerçevesinde yeni çalışmalar gerçekleştiren ekipler, yeşilin önemi konusunda çocukların ilgisini çekmek amacıyla kavşaklara çizgi film kahramanlarının figürlerini, 207. Cadde ile Gazi Osman Paşa Bulvarı'nın kesiştiği noktadaki kavşağa ise 4,5 metre yüksekliğinde vazo ve 6 adet uğur böceği figürü yerleştirdi.
Çalışmaları yerinde inceleyen Toroslar Belediye Başkanı Tuna, bulvar ve kavşaklardaki yeni düzenlemelerin halkın büyük beğenisini topladığını belirterek, yapılan dekoratif uygulamaların tamamının Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli tarafından hayata geçirildiğini ifade etti. Kentin modern bir görünüme kavuşmasında bulvarların düzenli ve temiz olması gerektiğini dile getiren Tuna, TEDAŞ ile yaptıkları işbirliği neticesinde orta refüj ve kavşaklardaki aydınlatma çalışmalarının bitme aşamasında olduğunu bildirdi. Amaçlarının, Toroslar halkının temiz, güvenli ve huzurlu ortamlarda yaşamalarına imkan sağlamak olduğunu vurgulayan Tuna, özellikle ana arterler, cadde ve bulvar boylarındaki kavşaklarda peyzaj çalışmalarına önem verdiklerini aktardı. Bu çerçevede, 207. Cadde ile Gazi Osman Paşa Bulvarı'nın kesiştiği noktadaki kavşağa Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli tarafından yapılan dev vazo ile dekoratif uğur böcekleri yerleştirdikleri bilgisini veren Tuna, "Burası tamamlandıktan sonra çevreye ayrı bir görsellik katacak. Orta refüjlerin aydınlatması ile ilgili 4-5 yıldan beri TEDAŞ ile yaptığımız görüşmeler neticesinde uygulama TEDAŞ'ın yatırım programına alındı. Şu anda 207. Cadde, Gazi Osman Paşa Bulvarı, Mimar Sinan Bulvarı ile Akbelen Bulvarı'ndaki eksik olan bir kısım ve Rıfat Uslu Caddesi'ndeki aydınlatma çalışmaları tamamlanmak üzere. Amacımız, halkımızın daha huzurlu ve güvenli ortamlarda yaşamalarıdır. Bu çalışmalarımız da bittikten sonra Toroslar'ın farkı fark edilecektir diye ümit ediyorum" dedi.
(KYM-Y)

11.02.2013 14:48:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT