1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Toroslar'da Başlayan Kültür Merkezinin Çalışmaları Sürüyor

Toroslar'da Başlayan Kültür Merkezinin Çalışmaları Sürüyor

Toroslarda Başlayan Kültür Merkezinin Çalışmaları Sürüyor
A+A-

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi'nce, Halkkent Mahallesi'nde yaklaşık 12 bin metrekarelik alanda başlatılan kültür merkezinin inşa çalışmaları devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan T

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi'nce, Halkkent Mahallesi'nde yaklaşık 12 bin metrekarelik alanda başlatılan kültür merkezinin inşa çalışmaları devam ediyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Selçuklu Türk mimarisini yansıtacak şekilde tasarlanan çok amaçlı Kültür Merkezi Projesi'nin yapımı tamamlandığında bölge halkının merkezin içinde yer alacak tiyatro oyunları, seminerler ve panellere daha kolay katılma fırsatı bulacağını belirtti. 9 yıldır kültür ve sanat etkinliklerini vatandaşın ayağına götürdüklerini ve her vatandaşın sosyal faaliyetlere katılması için imkanlar sağladıklarını kaydeden Tuna, bu merkezde de vatandaşlara bu anlayışla hizmet vereceklerini vurguladı. Tuna, "Sanatsal değeri ve Selçuklu Türk mimari özelliğiyle Toroslar ve Mersin'imize çok önemli bir eser kazandırıyoruz. Selçuklu Türk mimarisini yansıtacak şekilde tasarladığımız çok amaçlı kültür merkezimizi, Halkkent Mahallesi'nde Mimar Sinan Bulvarı ile Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nın kesiştiği noktada bulunan yaklaşık 12 bin metrekarelik alanda inşa ediyoruz. Kültür merkezinde, 607 kişilik tam teşekküllü akustik düzenlemeli konser, toplantı ve konferans salonu, nişan ve düğün gibi etkinliklerin yapılacağı açık alan, mini hayvanat bahçesi ve çocuk oyun alanları, çok amaçlı aktivite salonu, sınıf ve atölyeler ile 7 adet TORTEK merkezi, fuaye salonu, sanatçı hazırlanma ve simültane tercüme odaları, kütüphane, kafeteryalar, süs havuzları ve kapalı otopark bulunacak" dedi.
(KRY-Y)

08.01.2013 15:48:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT