1. HABERLER

  2. Töreden Kaçan Engelli Gencin İş İsteği

Töreden Kaçan Engelli Gencin İş İsteği

Töreden Kaçan Engelli Gencin İş İsteği
A+A-

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden kan davasından dolayı kaçıp Diyarbakır'a göç eden engelli Şevket Akıncı, yetkililerden iş talebinde bulundu. 2007 yılından toprak nedeniyle çıkan kavgada babası ve ka

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden kan davasından dolayı kaçıp Diyarbakır'a göç eden engelli Şevket Akıncı, yetkililerden iş talebinde bulundu.
2007 yılından toprak nedeniyle çıkan kavgada babası ve kardeşini kaybettikten sonra çevrenin intikamını alması için kendisine yapılan baskılara karşı gelen Siverek ilçesinden Diyarbakır'ın Çermik ilçesine göç eden engelli Şevket Akıncı, tek isteğinin bir iş imkanına sahip olmak olduğunu söyledi. Çok zor badireler atlattığını kaydeden Akıncı, şu an tek isteğinin kamu kurumlarında bir işe yerleşmek olduğunu kaydetti. 1990 yılında geçirdiği trafik kazasıyla sol bacağının ezildiğinden dolayı kesildiğini ifade eden Şevket Akıncı, 7 yıl boyunca tedavi gördüğünü belirtti. 7 yıl boyunca 29 ameliyat geçirdiğini bu kazadan dolayı sol böbreğini de kaybettiğini aktaran Akıncı, "Yaşadığım bu hastalıklar karşısında çok şükür diyorum. Öncellikle Allah'ın izniyle ve devletin desteğiyle sağlığıma kavuştum. 2007 yılında arazi nedeniyle çıkan kavgadan babam ve kardeşimi öldürdüler. Bunun üzüntüsü ve çaresizliğinden dolayı beyin kanaması geçirdim. Doktorların ölecek demelerine rağmen çok şükür yüce Rabbim şifasını benden esirgemedi. Çevremizdekiler bana ve aileme baskı yaparak babam ve kardeşimin kanını almam için sürekli baskılar yapıyordu. Bunun üzerine bende baskılara ve töreye karşı gelerek Siverek'i terk edip, Diyarbakır'ın Çermik ilçesine yerleştim. Çok zor badireler atlattım. Hala bir çok sıkıntı yaşamaktayım. Yüzde 80 oranında özürlü raporum var. Hükümetin özürlülere verdiği önemi çok iyi bilmekteyiz. Bundan dolayı hükümet yetkililerinden önümüzdeki günlerde alınacak özürlü personel konusundan bana yardım etmelerini istiyorum" dedi.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

19.02.2013 16:59:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT