1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Töre Cinayetine Kurban Giden 15 Yaşındaki Kadının Tecavüzcüsü Tutuklandı Mehmet Şükrü Yıldırım Batman

Töre Cinayetine Kurban Giden 15 Yaşındaki Kadının Tecavüzcüsü Tutuklandı Mehmet Şükrü Yıldırım Batman

Töre Cinayetine Kurban Giden 15 Yaşındaki Kadının Tecavüzcüsü Tutuklandı  Mehmet Şükrü Yıldırım    Batman
A+A-

Batman'da töre cinayetine kurban giden 15 yaşındaki kıza tecavüz ettiği iddia edilen kuzeni tutuklandı. Batman Çayı'nda ölü bulunan ve töre cinayetine kurban gittiği belirlenen Hatice D.'nin (15) ka

Batman'da töre cinayetine kurban giden 15 yaşındaki kıza tecavüz ettiği iddia edilen kuzeni tutuklandı.
Batman Çayı'nda ölü bulunan ve töre cinayetine kurban gittiği belirlenen Hatice D.'nin (15) katil zanlısı olduğu iddiasıyla aranan kuzeni Ö.D., Diyarbakır'da gizlendiği evde yakalanarak gözaltına alındı. Batman'a getirilen ve sorgulamasının ardından adli mercilere sevk edilen Ö.D., tutuklanarak Batman Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
18 gün önce Batman Çayı'nda cesedi bulunan ve 4 aylık hamile olan Hatice D.'nin töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıkmıştı. İstemediği bir kişiyle zorla evlendirildiği, bir yıl evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle eşinden ayrılarak Diyarbakır merkezde oturan ailesinin yanına döndüğü öğrenilen Hatice D.'nin amcasının oğlu Ö.D.'nin tecavüzüne uğradığı ve hamile kaldığının anlaşılması üzerine aile büyüklerinin aldığı kararla öldürüldüğü öne sürüldü.
Olayla ilgili tutuklananların sayısı ise, Ö.D.'nin de tutuklanmasıyla 5'e çıktı.
(MŞY-YRT-CC-Y)

04.01.2013 11:50:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT