1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Torbalı'ya Dev Akvaryum Yapılıyor

Torbalı'ya Dev Akvaryum Yapılıyor

Torbalıya Dev Akvaryum Yapılıyor
A+A-

Torbalı Belediyesi tarafından inşa edilen Kültür Sarayı'nın bahçesine dev akvaryum konuluyor. 3 metre yüksekliğindeki akvaryumun içine 272 tür balık konulacağı bildirildi. Yapımı halen devam eden akv

Torbalı Belediyesi tarafından inşa edilen Kültür Sarayı'nın bahçesine dev akvaryum konuluyor. 3 metre yüksekliğindeki akvaryumun içine 272 tür balık konulacağı bildirildi.
Yapımı halen devam eden akvaryum, Kültür Sarayı bahçesindeki peyzaj işlerinin tamamlanmasının ardından hizmete açılacak. Akvaryumda yer alacak balıklar arasında 2 adet resif türü köpekbalığı, vatos ve 4 adet müren balığı gibi tehlikeli balıklar da yer alacak.
75 bin metreküp su kapasiteli olacak olan akvaryum için çalışmalar halen devam ediyor. İçinde okyanus balıklarının yanı sıra dekoratif amaçlı deniz yıldızları ve deniz kabukları ile arkeolojik kalıntılar ve gemi enkazı da yer alacak. İlçede ilk defa bu kadar büyük bir akvaryumun yapıldığını söyleyen Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Yıldız Sivrikaya, "Kültür merkezine yakışır bir akvaryum olacak. İlçemizde bu kadar büyük başka bir akvaryum yok. Torbalıların beğeneceğine eminim" dedi.
(CZ-ERG-Y)

14.02.2013 15:17:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT