1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Torbalı'daki Cem Evi'nin Temeli Tamamlandı

Torbalı'daki Cem Evi'nin Temeli Tamamlandı

Torbalıdaki Cem Evinin Temeli Tamamlandı
A+A-

Torbalı'da yapımı devam eden Cem evi inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Torbalı Belediyesi tarafından Torbalı Mahallesi'ne yaptırılan Cem evinin yapılacağı alanda çalışmalar bir süre önce başlamıştı. İhale

Torbalı'da yapımı devam eden Cem evi inşaatı tüm hızıyla sürüyor.
Torbalı Belediyesi tarafından Torbalı Mahallesi'ne yaptırılan Cem evinin yapılacağı alanda çalışmalar bir süre önce başlamıştı. İhaleyi alan ZTZ adlı firma, ilçedeki yaklaşık 15 bin Alevi vatandaşın merak ve büyük bir heyecanla beklediği Cem evi'nin temelini attı. Bu proje ile Torbalı'da yaşayan Alevilerin rüyası gerçeğe dönüşürken, Torbalı Belediyesi de bu proje ile ilçedeki bir eksiği daha gidermiş olacak.
Daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılacağı duyurulan Cem evini Torbalı Belediyesi yapmaya karar vermişti. Alevi vatandaşlara ilk müjde, Aralık 2011'de verilmiş, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Torbalı Mahallesi'ndeki arsaya Cem evi inşa edileceğini açıklamıştı. Yaklaşık 5 dönümlük alana yapılan Kültür ve Cem evi, bin 153 metrekare kapalı alana sahip olacak. Cem evi, Bodrum katı ile birlikte 3 katlı olacak. Kültür merkezi niteliğindeki yapıda yemekhane, hayvan kesim alanı, sergi salonu, gösteri salonu ve kafeterya da olacak.
(CZ-ERG-Y)

15.12.2012 14:54:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT