1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Torbalı'da Engelsiz Yaşam Parkı Tamamlanıyor

Torbalı'da Engelsiz Yaşam Parkı Tamamlanıyor

Torbalıda Engelsiz Yaşam Parkı Tamamlanıyor
A+A-

Torbalı Belediyesi'nin engelli vatandaşlar için yapmakta olduğu Engelsiz Yaşam Parkı, bitme aşamasına geldi. Ekim ayında Ertuğrul Mahallesi'nde 2 bin metrekarelik bir alan üzerine inşaa edilmeye başl

Torbalı Belediyesi'nin engelli vatandaşlar için yapmakta olduğu Engelsiz Yaşam Parkı, bitme aşamasına geldi.
Ekim ayında Ertuğrul Mahallesi'nde 2 bin metrekarelik bir alan üzerine inşaa edilmeye başlanılan parkın, bu ay içerisinde tamamlanacağı bildirildi. Engelli çocukların rahatça oynamaları ve yetişkin vatandaşların da spor yapıp aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilmelerini sağlayacak olan park, ilçede önemli bir eksikliği giderecek.
Engellilere yönelik hizmetlerin devam ettiğini belirten Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Şentürk, "Engelli olmak insanların tercihi değil. Ben engelli ve özürlü gibi kelimelerin hiçbirini sevmiyorum. Ama yarın ne olacağını bilemeyiz. Her insan yarın engelli olabilir. Engellilerde bu toplumun bir parçasıdır. Engelli çocuklar aileleri için ayrı bir değere sahiptir. Bu parkın dizaynı tamamen engelli kardeşlerimiz için düzenlendi. Engelli çocuk oyun gurubu, engelli kondisyon aletleri, dinlenme alanlarının yer aldığı parkın açılışı Şubat ayında gerçekleştirilecek" dedi.
(CZ-ERG-Y)

23.01.2013 11:04:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT