1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Toprak, Gölet Projesine Destek İstedi

Toprak, Gölet Projesine Destek İstedi

Toprak, Gölet Projesine Destek İstedi
A+A-

Malatya'nın Doğanşehir ilçesini ziyaret eden Doğanşehir Sulama Birliği Başkanı Abuzer Toprak, AK Parti'lilere, Savaklı'da yapılacak gölet projesini anlatıp, programa alınmasını istedi. Doğanşehir'd

Malatya'nın Doğanşehir ilçesini ziyaret eden Doğanşehir Sulama Birliği Başkanı Abuzer Toprak, AK Parti'lilere, Savaklı'da yapılacak gölet projesini anlatıp, programa alınmasını istedi.
Doğanşehir'de AK Parti ilçe istişare toplantısına katılan Doğanşehir Sulama Birliği Başkanı Abuzer Toprak yaptığı konuşmada, "Savaklı'nın yıllardan beri süregelen bir su sorunu var. Arazilerini baraja vermişler ve kendi kalan arazilerini de susuz olduğundan kullanamamaktadırlar. Muhtarlarımızla beraber su göleti yeri tespit ettik ve DSİ bölge müdürlüğüne götürdük. Oradan da gelen mühendis arkadaşlar gölet yerini çok olumlu buldular. Zeminin sağlam olduğu ve suyun yeterli olduğu belirlendi. Gölette birikecek suyla, 30 bin dönüm araziyi rahatlıkla sulayabileceğini söylediler. İlk incelemelerin son derece olumlu olduğu ve Doğanşehir'in arazilerine gerçekten de can suyu verecek sulama suyu projesinde sizlerinde katkılarını bekliyoruz. Bu kaynağı eğer Doğanşehir'e kazandırsak buradan 5 köyümüz rahatlıkla faydalanır. Enerji harcamadan direk gelecek suyun yüksekten aktığı için enerji dahi üretebilir verimliliğe sahip olduğuna inanıyoruz. Sayın Milletvekilim Öznur Çalık Hanım efendiye ve Doğanşehir AK Parti ilçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu beye huzurlarınızda çok teşekkür ederim. İlgi gösterdiler projeyi desteklediler, sizlerin de bu konuda yardımcı olacağınızı biliyorum çünkü bu proje halkın projesidir, bizimle alakalı şahıslarla alakalı değildir" dedi.
Konuyla ilgili olarak AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın ise, yardımcı olacağını projeyi bir incelemeleri gerektiğini belirterek, ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfekçi ise, "Doğanşehir'in sorunu bizim sorunumuzdur dolayısıyla çözümü de bizim çözümümüzdür. Bu konuda elimizden geleni yapacağız" dedi.
(SŞ-AŞ-Y)

30.12.2012 14:27:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT