1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Toplumsal Kalkınmada Gönül Elçileri Projesi Vahit Olcay Bitlis

Toplumsal Kalkınmada Gönül Elçileri Projesi Vahit Olcay Bitlis

Toplumsal Kalkınmada Gönül Elçileri Projesi  Vahit Olcay    Bitlis
A+A-

Bitlis'te, Başbakanın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca yürütülen 'Toplumsal Kalkınmada Gönül Elçileri' projesinin tanıtımı yapıldı. Kültür Merkez

Bitlis'te, Başbakanın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca yürütülen 'Toplumsal Kalkınmada Gönül Elçileri' projesinin tanıtımı yapıldı.
Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Veysel Yurdakul, soğuk kış gününde çok kutsi, çok ulvi bir amaç için bir araya geldiklerini söyledi. Türkiye'nin 81 ilinde valilerin, kaymakamların, daire amirlerinin ve eşlerinin bu projeyle meşgul olduğunu ifade eden Yurdakul, ''Toplumun dezavantajlı kesimlerini teşkil eden çocuk yuvalarındaki, yetiştirme yurdundaki çocuklarımız ve her zaman bizim ilgimize emanet edilmiş özürlü, fakir, kimsesiz, işsiz insanlara el uzatmayı kendine vazife edinen çok güzel bir projenin açılışında birlikteyiz. Bu konuyu ilimizin kılcal damarlarına, vatandaşlarımıza, bürokratlarımıza, herkese mal etmek ve benimsetmek istiyoruz. Bunun çabası içindeyiz. Türkiye'nin 81 vilayetinde, il valileri, vali eşleri, daire amirleri, kaymakamlar ve eşleri, ulusal basın ve yerel yönetimler, herkes bu konuyla meşgul. Herkes bunu yaygınlaştırmanın arayışı içerisindedir'' dedi.
Konuşmaların ardından projenin tanıtımı için bir sunum yapıldı.
Toplantıya, Kent merkezinde görev yapan kurum amirleri, ilçe kaymakamları, eşleri ve kadınlar katıldı.
Toplantının ardından bazı katılımcılar projede 'gönül elçisi' olmak için kayıt yaptı.
(VO-MSA-Y)

16.01.2013 15:49:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT