1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Toplumsal Çalışmalar Derneği'nden Şırnak Belediyesi'ne Nezaket Ziyareti

Toplumsal Çalışmalar Derneği'nden Şırnak Belediyesi'ne Nezaket Ziyareti

Toplumsal Çalışmalar Derneğinden Şırnak Belediyesine Nezaket Ziyareti
A+A-

Toplumsal Çalışmalar Derneği, Şırnak Belediye Başkan Vekili Faik Saltan'ı ziyaret etti. Kısa bir süre önce kurulan Toplumsal Çalışmalar Derneği, Şırnak'taki temel sorunlara ilişkin Belediye Başkan Ve

Toplumsal Çalışmalar Derneği, Şırnak Belediye Başkan Vekili Faik Saltan'ı ziyaret etti.
Kısa bir süre önce kurulan Toplumsal Çalışmalar Derneği, Şırnak'taki temel sorunlara ilişkin Belediye Başkan Vekili Faik Saltan ile yaklaşık 1 saat görüştü. Saltan, Şırnak'ta sosyal, kültürel, sağlık, eğitim, ekonomi gibi alanlarda mevcut eksikliklerin giderilmesinde sivil toplum örgütlerinin çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Kendilerinin belediye olarak temel sorunların en kısa süre içerisinde giderilebilmesi için kenti geliştirecek ve kalkındıracak bu tür önemli organizasyonlara her zaman destek olmaya hazır olduklarını belirten Saltan, "Aktif ve üretken bir şekilde çalışabilecek olan herhangi bir STÖ Şırnak'ımıza bambaşka bir çehre kazandıracaktır. Şırnak'ta temel sorunların giderilebilmesi için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor. Biz, belediye olarak eleştirilere her zaman açığız. Şırnak halkı hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Hizmet noktasında zaman zaman eksikliklerin yaşanması imkanlarımızın yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Mevcut imkanlarımızla kentimizin en ücra köşesine hizmet götürmeye çalışıyoruz. Halka hizmet etmek için buradayız. Şeffaf belediyecilik anlayışı ile halkımıza kaldığımız yerden hizmet sunmaya devam edeceğiz" dedi. Şırnak Toplumsal Çalışmalar Derneği Başkanı Ekrem Bayık ise, "Yeni kurulan bir dernek olarak Şırnak'ta bulunan tüm kurumlarla sağlıklı bir iletişim kurarak, kentimizdeki mevcut sorunları en kısa zamanda çözmek için dinamik bir şekilde çalışmayı hedefliyoruz. Belediyeler, hizmet noktasında çok önemli bir role sahiptir. Bu noktada ilgili tüm kurumların bize verecekleri destek çok önemlidir. Şırnak'ta bu tür derneklerin sürekli aktif olabilmesi için kurumlardan gereken desteği alması gerekiyor. Birlikte hareket ederek, mevcut sorunların üstesinden gelebiliriz" diye konuştu.
Başkan Vekili Faik Saltan, yapılan görüşmenin ardından Toplumsal Derneği Başkanı Ekrem Bayık ve dernek üyelerini kapıda uğurladı.
(CK-YRT-AŞ-Y)

05.02.2013 17:27:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT