1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'ndeki Hastaların Piknik Keyfi

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'ndeki Hastaların Piknik Keyfi

Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki Hastaların Piknik Keyfi
A+A-

Van İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından SODES kapsamında yürütülen “Umuda yolculuk’” projesi dahilinde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) hastalarına yönelik bir piknik düzenlendi.


Van Kalesi’nde düzenlenen pikniğe katılan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ndeki (TRSM) hastalar mangal ve semaver keyfi yaşadılar. Piknik hakkında bilgi veren proje koordinatörü Sosyolog Osman Turgut, pikniğe 50 hasta, doktor, hemşire ve hasta yakının katıldığını söyledi. Turgut, “Hastalarımızın sosyal ortama uyum sağlaması, kendilerini ifade etmeleri ve özgüvenlerini sağlamaları için çeşitli aktiviteler düzenliyoruz. Bugün de Van Kalesi’ne gelerek burada düzenlediğimiz piknikte de arkadaşlarımız mangal ve semaver keyfi yaşadı. Arkadaşlarımız ayrıca hem müzik dinledi hem şarkı söyleyip hem de top oynayarak stres attılar. Bu tarz faaliyetlerimiz ilerleyen zamanlarda da devam edecektir” dedi.


\"\"

Düzenlenen piknikte çeşitli sportif faaliyetlerde bulunan hastalar gönüllerince bir gün yaşadıklarını ifade ederek, “Burada hem mangal keyfi yaşadık hem de semaver çayı içtik. Sonra Van Kalesi’ni gezdik. Burada çeşitli sportif faaliyetlerde bulunduk. Hem ailemiz hem de doktor ve hemşirelerle bir arada olmaktan son derece mutlu olduk. Bu tür etkinliklerin daha çok yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

A+A-

HABERE YORUM KAT