1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Toplu Ulaşımda "maske Dağıtılacağı" İddialarına Yalanlama İstanbul

Toplu Ulaşımda "maske Dağıtılacağı" İddialarına Yalanlama İstanbul

Toplu Ulaşımda maske Dağıtılacağı İddialarına Yalanlama  İstanbul
A+A-

İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı İsmail Yüksel, bazı basın yayın organlarında yer alan 'halk otobüslerinde gribe karşı maske dağıtımı yapılacağı' yönünde haberlerin gerçeği yansıtmadı

İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı İsmail Yüksel, bazı basın yayın organlarında yer alan 'halk otobüslerinde gribe karşı maske dağıtımı yapılacağı' yönünde haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Son günlerde bazı basın yayın organlarında 'İstanbul Özel Halk Otobüslerinde gribe karşı maske dağıtımı yapılacağı' yönünde haberler yer alması üzerine İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı İsmail Yüksel, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yüksel, durumun Sağlık Bakanlığı'nın konuyla ilgili üst düzey bildirimi olmadan geliştiğini ve Anadolu yakasında faaliyet gösteren şirketlerden birinin yönetimi tarafından "gerekli izinler alınmadan ve halkı paniğe sevk edecek biçimde, sorumsuzca ortaya atıldığını" söyledi. Yüksel, "İstanbul genelinde faaliyet gösteren diğer şirketlerimizin ve esnaf odamızın bilgisi dışında gelişen bu durumu sorumsuzluk ve popülist bir yaklaşım olarak değerlendirmekteyiz. Üç yıl önce ortaya çıkan ve halk sağlığını tehdit eder boyuta gelen domuz gribi salgınında tüm kurumlarımız organize biçimde davranarak, otobüslerimizin uzman kuruluşlarca dezenfekte edilmesi sağlanmıştır. Salgın tehlikesi uyarısı olsaydı, aynı duyarlılıkla gerekli önlemlerin kurumlarımız tarafından bugün de ciddiyetle uygulanılacağı bilinmelidir" dedi.
(ET-OK-Y)

31.01.2013 10:34:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT