1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tophisar Köyü Sel Taşkınlarından Kurtulacak

Tophisar Köyü Sel Taşkınlarından Kurtulacak

Tophisar Köyü Sel Taşkınlarından Kurtulacak
A+A-

İlkbahar aylarında sel baskınlarına maruz kalan Karacabey'in Tophisar köyüne İl Özel İdaresi tarafından sulama göleti yapılması planlanıyor. 1 Milyon m3 su hacmi ile 3 bin dönüm alanı sulayacak gölet

İlkbahar aylarında sel baskınlarına maruz kalan Karacabey'in Tophisar köyüne İl Özel İdaresi tarafından sulama göleti yapılması planlanıyor. 1 Milyon m3 su hacmi ile 3 bin dönüm alanı sulayacak gölet için çalışmalar başlatılıyor.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Fethi Yıldız, Meclis Üyeleri İsmail Türk ve Celal Yıldırır Tophisar köyünden incelemelerde bulundu. Köye yapılması planlanan sulama göleti ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, "Zaman zaman özellikle ilkbahar aylarında meydana gelen sel baskınlarının ve taşkınlarının önlenmesi bakımından bu köyümüzde sulama göletinin yapılması çok önemli ve gereklidir. Karacabey kaymakamımız, İl Genel Meclisimizin Üyeleri ve Encümen Üyelerimiz buradalar. Beraberce yerine baktık. Gerçekten buraya yapılacak gölet hayati öneme sahip. Buradaki vatandaşların hem arazilerinin sulanması bakımından hem de zaman zaman özellikle ilkbahar aylarında meydana gelen sel baskınlarının sel taşkınlarının önlenmesi bakımından köyde çok lüzumlu ve gerekli. En kısa zamanda yapımını tamamlamayı düşünüyoruz" diye konuştu.
(MA-

03.02.2013 18:18:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT