1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Topaloğlu, Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı Onur Altındağ Zonguldak

Topaloğlu, Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı Onur Altındağ Zonguldak

Topaloğlu, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı  Onur Altındağ    Zonguldak
A+A-

Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürü Özgür Topaloğlu, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürü Özgür Topaloğlu, Çalışan Gazeteciler Günü'ne ilişkin yaptığı aç

Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürü Özgür Topaloğlu, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürü Özgür Topaloğlu, Çalışan Gazeteciler Günü'ne ilişkin yaptığı açıklamada şöyle dedi:
"Kamuoyunu bilgilendirmede önemli bir rol üstlenen basın, yüklenmiş olduğu sorumluluklar nedeniyle de demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. .Yeri geldiğinde görevini ifa edebilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan gazetecilere ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesinin 52. yıl dönümü kutlanıyor. Bu vesileyle tüm basın camiasının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun. Ancak ne var ki yıpranma payının kaldırılması zor şartlar altında görev yapan gazetecileri daha da zor duruma düşürmüştür. Ancak gelinen noktada yıpranma hakkının gazetecilere yeniden verilmesi için çalışmalar yürütülmekte olup, temennimiz en kısa sürede bu hakkın yeniden gazetecilere verilmesinden yanadır. Günümüzün en güzel en heyecanlı, en zor ama onurlu bir mesleğidir gazetecilik. Kısıtlı olanaklarla özveriyle çalışan gazeteci meslektaşlarımız bulundukları ilin sosyo-ekonomik, kültürel gelişmesine ve kalkınmasında büyük rol oynamaktadır. Doğru ve tarafsız bir şekilde olup bitenleri kaleme alan ve her gün halka sunan gazeteciler toplumun aynası konumundadır. Halkın haber ve bilgi ihtiyacının yanı sıra yolsuzlukların da aydınlatılmasında önemli derecede aktif olan medya organları çok önemli bir işlev üstlenmektedir. Şantaj-tehdit haberciliği yapmadan, kimseyi karalamadan düşündüğünü yazabilen gazeteler ve gazeteciler ile meslek ilkelerine bağlı habercilik anlayışının hâkim olması dileğiyle, tüm meslektaşlarımızın bu özel gününü kutluyorum."
(OA-OA-Y)

09.01.2013 16:59:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT