1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tömer'in İlk Öğrencileri Kursu Tamamladı

Tömer'in İlk Öğrencileri Kursu Tamamladı

Tömerin İlk Öğrencileri Kursu Tamamladı
A+A-

Kastamonu Üniversitesi'nde eğitim-öğretim gören yabancı uyruklu öğrenciler için Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından Kasım ayında başlayan "Türkçe Hazırlık Kursu" tamamland

Kastamonu Üniversitesi'nde eğitim-öğretim gören yabancı uyruklu öğrenciler için Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından Kasım ayında başlayan "Türkçe Hazırlık Kursu" tamamlandı.
Kazakistanlı ve Kırgızistanlı öğrencilerle sertifika töreni öncesi bir araya gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Sarıyıldız, öğrencilerle gelecekteki hedefleri ile ilgili konuşurken Kastamonu'da kaldıkları süre içerisindeki görüşlerini de sordu. Prof. Dr. Sarıyıldız, KÜ'de eğitim-öğretimin alanları yanında sosyal alanların da yapımını ihmal etmediklerini vurguladı.
Üniversite Senato Salonu'nda düzenlenen, Kazakistanlı ve Kırgızistanlı öğrencilere sertifikalarının verildiği törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Sarıyıldız, Yrd. Doç. Dr. Kaan Yılmaz, Öğr. Gör. Arife Kasım, Okt. N. Demet Yayla ve öğrenciler katıldı.
Konuşmanın ardından kursu tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.
(Vİ-SA)

15.01.2013 18:20:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT