1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tolga Çandar, Sınav Sonuçlarını Sordu

Tolga Çandar, Sınav Sonuçlarını Sordu

Tolga Çandar, Sınav Sonuçlarını Sordu
A+A-

CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, 26 Aralık 2012 Çarşamba günü Muğla'nın Yatağan ilçesinde faaliyet gösteren GELİ Müessese Müdürlüğü'nde işçi alımları için yapılan mülakatların sonuçlarının açıklan

CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, 26 Aralık 2012 Çarşamba günü Muğla'nın Yatağan ilçesinde faaliyet gösteren GELİ Müessese Müdürlüğü'nde işçi alımları için yapılan mülakatların sonuçlarının açıklanmaması Meclis gündemine taşıdı.
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Muğla Milletvekili Tolga Çandar Muğla'nın Yatağan ilçesinde faaliyet gösteren Türkiye Kömür İşletmeleri'ne (TKİ) bağlı Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) Müessese Müdürlüğü'ne alınacak olan 16 kişi için yapılan mülâkatların sonuçlarının halen daha açıklanmamasına tepki göstererek yazılı bir basın açıklaması yaptı. Kadrolu işçi yetersizliği nedeniyle sık sık gündeme gelen GELİ Müessese Müdürlüğü'nde geçtiğimiz günlerde 2 komisyon huzurunda 237 kişinin katılımıyla yapılan mülakatların sonuçlarının halen daha açıklanmamasına tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar; "26 Aralık 2012 günü GELİ'ye kalifiye ve kadrolu 16 işçinin alımı için mülakat sınavı yapılmıştır. Mülakata TKİ Genel Müdürlüğü ve Soma'dan komisyon üyeleri katılmışlardır. Bu sınav sonucunda kazanan 16 kişinin komisyon tarafından belirlenmiş olmasına ve sonuçların 29 Aralık 2012 Cuma günü açıklanacağı beyan edilmiş olmasına rağmen aradan geçen süre zarfında sonuçlar açıklanmamıştır. Bu gecikmenin nedeni acaba nedir? İşletme müdürlüğünün ve mülakat komisyonunun AKP ilçe örgütü tarafından belirlenen ve kendilerine dayatılan liste yerine hakkaniyetli bir mülakat gerçekleştirmeleri ve bu dayatmayı kabul etmemeleri midir? Ortaya çıkan bu şüpheli durum mide bulandırıcıdır ve hakkaniyet ilkesiyle bağdaşmamaktadır. Doğrusu AKP İl ve İlçe binalarında kapalı kapılar ardında çeşitli siyasi pazarlıklar yapılarak belirlenen isimler yerine adaletli ve hak edenin kazandığı bir sınavla elemelerin yapılmasıdır. Benzer durum geçmişte yapılan sınavlarda da yaşanmış ve AKP tarafından diretilen listeye olur vermeyen GELİ İşletme Müdürü görevden alınarak cezalandırılmıştır. Benzer bir durumun yaşanmaması ve umutla bekleyen 236 arkadaşımızın haklarının yenmemesi için konunun takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini isterim" dedi.
(MK-MB-İK)

03.01.2013 15:39:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT