1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Toktamış Ateş'in Vefatı İstanbul

Toktamış Ateş'in Vefatı İstanbul

Toktamış Ateşin Vefatı  İstanbul
A+A-

Prof. Dr. Toktamış Ateş, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Organ yetmezliği nedeniyle bir süredir İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören Prof. Dr.

Prof. Dr. Toktamış Ateş, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti.
Organ yetmezliği nedeniyle bir süredir İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören Prof. Dr. Toktamış Ateş, hayatını kaybetti.

TOKTAMIŞ ATEŞ KİMDİR ?
Toktamış Ateş, 1944 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Bölümü'nden mezun olduktan sonra, okulun Siyasal Bilimler Kürsüsü'nde asistanlık yaptı. 1969 yılında "Kuruluş Dönemi Osmanlı Toplumunun Siyasal Yapısı" başlıklı çalışmasıyla doktor, 1974 yılında "Demokrasi Teorisi" başlıklı çalışmasıyla doçent olan Ateş, 1982'de de profesör oldu. Yurt içi ve yurt dışında dersler veren Ateş, uzun süre Cumhuriyet gazetesinde yazdı. Toktamış Ateş, son olarak Bugün gazetesinde yazıyordu.
İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığı yapan Ateş, kurucuları arasında yer aldığı Bilgi Üniversitesi'nin de Yönetim Kurulu Üyesi idi.
(İHA-OK-Y)

19.01.2013 10:50:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT