1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Toki Sakinleri Milletvekiline Dert Yandılar

Toki Sakinleri Milletvekiline Dert Yandılar

Toki Sakinleri Milletvekiline Dert Yandılar
A+A-

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, TOKİ Konutlarının bulunduğu Atatürk Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Muhtar İrfan Kolçak ve mahalle sakinleri tarafından AK Parti Balıkesir

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, TOKİ Konutlarının bulunduğu Atatürk Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.
Muhtar İrfan Kolçak ve mahalle sakinleri tarafından AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Hasan Özel, Ak Parti İlçe Başkanı Harun Yüzüak, Ak Parti belediye meclis üyeleri Yücel Güner, Ahmet Kaynak ve Haldun Sümerkan çiçeklerle karşılandı.
Mahalle sakinleri, TOKİ yönetiminin feshinden, içme suyuna, geliş yolunun dik oluşu yaşanan kazalar nedeniyle yol kenarına bariyer konulmasından, keskin virajdaki dağın kırılmasına, pay ölçer sistemi ve mahallenin ışıklandırmasına kadar birçok sorunun kanayan yaraları olduğunu bildirdiler. Başbakanlık, TOKİ, Valilik, Kaymakamlık ve Belediye olmak üzere çalmadık kapı, başvurmadık yer kalmadığını mahalle sakinleri ilgisizlikten yakındılar.
Aydınlıoğlu, Ankara'dan TOKİ yetkilileri görüşerek gerekli noter tasdikli yazılarının gönderilmesi halinde TOKİ yönetiminin hemen feshedileceğinin sözünü aldı. Şu an çevre yolundaki müteahhit firma sahibi görüşerek, dağın kırılmasının sağlanacağının sözünü alan Aydınlıoğlu, ısı ölçer cihazı ödemesinin oturma ruhsatının tarihine bağlı olduğunu belirlenen tarihten önce ise alınamayacağını, ışıklandırma direkleri için girişimlerde bulunacağını belirtti.
Belediyenin yapması gereken hizmetlerinden kendisinden istendiğine vurgu yapan Aydınlıoğlu, "Başkan olsam Allah razı olsun diye, gece uyumam, gündüz uyumam yemin ederim yaparım. Ama yine de mahallenin yola bariyer, önemli olan su sorununu çözmek için Kaymakam ve Belediye Başkan vekili ile görüşeceğini ifade etti.
Mahalle sakinleri, "Devletten Allah razı olsun, kira öder gibi ev sahibi olduk. Bu sorunlarımızı da halletsek sıkıntımız kalmayacak diyerek Aydınlıoğlu'nu alkışlarla uğurladılar. Aydınlıoğlu, 3 ay sonra yeniden mahalleye gelme sözü verdi. (BT)

28.12.2012 11:36:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT