1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tokat'ta "tohumdan Fidana" Projesi

Tokat'ta "tohumdan Fidana" Projesi

Tokatta tohumdan Fidana Projesi
A+A-

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, gittikçe çölleşen Türkiye'de insan eliyle yok edilen ormanların yine insan eliyle kurtarılmasını amaçladıklarını söyledi. Tokat Vilayetler Birliği Anaoku

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, gittikçe çölleşen Türkiye'de insan eliyle yok edilen ormanların yine insan eliyle kurtarılmasını amaçladıklarını söyledi.
Tokat Vilayetler Birliği Anaokulu'nda, ÇEKUD işbirliği ile hayata geçirilen "Geleceğimle Büyüyorum" ve "Tohumdan Fidana" projesinin tanıtımı yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, gittikçe çölleşen Türkiye'de insan eliyle yok edilen ormanların yine insan eliyle kurtarılmasını amaçladıklarını vurguladı. Yazıcı, okul olarak beşikten mezara kadar bilinçli bir toplum oluşturmak birinci öncelikleri olduğunu ifade ederek, "Ağaç yaşken eğilir" atasözünden de anlaşılacağı gibi, yavrularımızı temelden bilinçlendirerek geleceğimiz olan çevreye ve doğaya sahip çıkmalarına yardımcı olmaya çalışmaktayız" dedi.
Yapılan konuşmanın ardından öğrencilere İl Çevre Orman Müdürlüğü uzmanlarınca ağaç dikimi ve bakım ile ilgili eğitim verilerek öğrencilere, sedir ve karaçam tohumu dağıtıldı.
(Nİ-SLH-Y)

21.01.2013 16:44:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT