1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tokat'ta, "nato'ya, Patrıotlara Hayır" Eylemi

Tokat'ta, "nato'ya, Patrıotlara Hayır" Eylemi

Tokatta, natoya, Patrıotlara Hayır Eylemi
A+A-

Tokat'ta "NATO'ya, patriotlara hayır" eyleminde NATO ve Amerika bayrağı yakıldı. Tokat Hüdai Sayıbaş yeraltı çarşısı üzerinde yapılan eylemde TOKAD ve Eğitim İlke-Sen üyeleri Türkiye'ye patriot füz

Tokat'ta "NATO'ya, patriotlara hayır" eyleminde NATO ve Amerika bayrağı yakıldı.
Tokat Hüdai Sayıbaş yeraltı çarşısı üzerinde yapılan eylemde TOKAD ve Eğitim İlke-Sen üyeleri Türkiye'ye patriot füze rampası kurulmasına tepki gösterdi. "Terörist NATO", "Türkiye NATO'nun savaş üssü oluyor" "İran'a saldırı İsrail'e kalkan" şeklinde pankart açan eylemciler "NATO Türkiye'den defol", "NATO radarı İsrail'in kalkanı" şeklinde slogan attı. Sendika ve dernek adına basın açıklamasını okuyan Mustafa Kıyak, ülkenin birçok yerinde irili ufaklı NATO radarlarının yanına şimdi de Suriye sınır hattına konuşlandırılacak patriotlar eklendiğini kaydetti. Patriotların Suriye hattına konuşlandırılmasının her gün basında tartışılan ve gerçekliği karanlık bir mesele olduğunu ifade eden Kıyak, "Patriotlar, Türkiye'nin talebiyle mi, yoksa doğrudan NATO inisiyatifiyle mi konuşlandırılıyor? kimse tam olarak bilmiyor. Görünen o ki tam bir kirli tezgahla yüz yüzeyiz" dedi.
Kıyak, patriotların daha getirilmeden geri gönderilmesini istediklerini belirerek, "Kürecik, İncirlik ve İzmir'deki NATO üslerinin hemen kapatılmasını istiyoruz. Ortadoğu'daki Müslüman halkların kendi geleceklerini kendi iradeleriyle belirlemelerini ve Türkiye'nin bir an önce NATO'dan ayrılmasını istiyoruz. İslami çevreleri, bütün haysiyetli insanları, anti-emperyalist çevreleri AK Parti hükümetinin batı ve NATO yanlısı, savaş çığırtkanı siyasetine karşı durmaya çağırıyoruz" diye konuştu.
Yapılan basın açıklamasının ardından "NATO ve Amerika" bayrağı yakılarak ateşe verildi.
(Nİ-ÖK-Y)

01.12.2012 14:53:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT