1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tokat'ta 'dönüşüm' Ve 'özelleştirme' Karşıtı Eylem

Tokat'ta 'dönüşüm' Ve 'özelleştirme' Karşıtı Eylem

Tokatta dönüşüm Ve özelleştirme Karşıtı Eylem
A+A-

Tokat'ta yapılan eylemde, sağlıkta dönüşüm ile köprü ve yolların özelleştirilmesi protesto edildi. Yeraltı Çarşısı üzerinde bir araya gelen TOKAD ve Eğitim İlke-Sen üyeleri ellerinde dövizlerle slo

Tokat'ta yapılan eylemde, sağlıkta dönüşüm ile köprü ve yolların özelleştirilmesi protesto edildi.
Yeraltı Çarşısı üzerinde bir araya gelen TOKAD ve Eğitim İlke-Sen üyeleri ellerinde dövizlerle slogan atarak sağlıkta dönüşüm ile köprü ve yolların özelleştirilmesini protesto etti. Eğitim İlke-Sen Genel Başkanı Doğan Özlük, piyasalaşma yolunda iki korkunç adım atıldığını ileri sürerek, "Bunlardan birincisi gerçekleri gizleyerek halka makyajlanarak anlatılan sağlıkta dönüşüm; diğeri ise halka ait olması gereken köprü ve yolların yerel ve küresel sermaye çevrelerine devredilmesidir. Makyajlanarak sunulan sağlıkta dönüşüm programına göre artık hastaneler ticarethane, halk da müşteri olmuştur. CEO'lardan Kamu Hastaneleri Birliklerini kara geçirmeleri istenmektedir. Bundan böyle her şey artık kar oranlarına göre şekillenecek. Doktorlar hekim kimliğinden tamamen uzaklaşacak, daha az sürede daha çok hasta bakarak şirket gibi çalışacak olan hastane yönetimine daha çok para kazandırmak zorunda kalacak. Aynı zamanda araştırma ve kendini geliştirme sürelerinden de mahrum kalacak, bu da sağlık hizmetlerindeki kaliteyi iyice düşürecek" dedi.
Köprü ve otoyolların da sermayeye devredildiğini ileri süren Özlük, "Halkın yaptırdığı yol ve köprülere önce Deli Dumrul gibi gişe koyanlar şimdi de o yolları kar hırsından gözleri dönmüş sermaye çevrelerine peşkeş çekiyorlar. Şimdi biz bu arsız politikaları uygulayanlara soruyoruz. Kimin malını kime veriyorsunuz? Halkın alın terinden alınan vergilerle yapılan yolu, köprüyü yerel ve küresel sermayeye peşkeş çekmeye nereden ve nasıl bir hakkınız var?" diye konuştu.
(Nİ-SLH-Y)

29.12.2012 15:14:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT